Strajk kobiet w całej Polsce. Zdjęcia z protestów obiegły sieć

Strajk kobiet w całej Polsce. Zdjęcia z protestów obiegły sieć

Zdjęcia z protestów obiegły sieć
Zdjęcia z protestów obiegły sieć
Źródło zdjęć: © Facebook/Marta Frej Memy
Michał Skorupka
27.10.2020 19:28, aktualizacja: 26.07.2022 14:41

Strajk kobiet po decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji trwa od kilku dni. Protesty narastają na sile, o czym świadczyć mogą zdjęcia udostępniane w mediach społecznościowych. Na fotografiach widać, jak Polacy jednoczą się w imię idei.

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego z 23 października 2020 roku wywołała falę protestów w całej Polsce. Przypomnijmy, że przepis, który dotychczas pozwalał na przerwanie ciąży w przypadku, gdy badania prenatalne wskazywały m.in. na wysokie prawdopodobieństwo nieuleczalnej choroby płodu, został uznany za niezgodny z Konstytucją.

Część Polaków nie zgadza się z wyrokiem TK, o czym świadczyć mogą organizowane od kilku dni liczne manifestacje. Protesty odbywają się m.in. w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Lublinie, Krakowie, Toruniu, Poznaniu i Opolu. Na ulice wyszły setki tysięcy głównie młodych osób. W wielu miejscach interweniowała policja.

Przeciwnikami zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce nie są wyłącznie kobiety. W protestach bierze też udział spora grupa mężczyzn. Zjednoczenie naszych rodaków doskonale oddają zdjęcia wykonane w trakcie strajków, które od kilku dni krążą po sieci.

We wtorek 27 października Ogólnopolski Strajk Kobiet ogłosił szereg postulatów. Uczestnicy protestów domagają się m.in. dymisji rządu, rozdzielenia Kościoła od państwa, zmiany w TK oraz większej ilości pieniędzy przeznaczonych na ochronę zdrowia.

Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart zapowiedziała, że w piątek organizowany jest marsz na Warszawę.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)