Zdjęcie dnia. Samotna kobieta pośrodku zalanej filipińskiej wioski

Zdjęcie dnia. Samotna kobieta pośrodku zalanej filipińskiej wioski

Kobieta przemierzająca zalaną filipińską wioskę (fot. Ezra Acayan)
Kobieta przemierzająca zalaną filipińską wioskę (fot. Ezra Acayan)
Źródło zdjęć: © Getty Images
Mateusz Czerniak
15.11.2020 19:00, aktualizacja: 26.07.2022 14:40

Kilka dni temu nad Filipinami przeszedł potężny tajfun Vamco, zabijając 67 osób, zmuszając do ewakuacji ponad 350 tys., niszcząc 26 tys. domów i infrastrukturę wartą ok. 10 mln dolarów oraz zostawiając za sobą powódź, z którą muszą sobie radzić mieszkańcy.

Zdjęcie przedstawia mieszkankę brodzącą w wodzie 15 listopada w gminie Alcala, w prowincji Cagayan na Filipinach po uderzeniu tajfunu Vamco. Ogromne opady deszczu wywołane przez tajfun spowodowały rozerwanie tamy i pozostawiły masową powódź w północnym regionie Doliny Cagayan, zabijając dziesiątki osób.

Kolejne nieszczęście

Tajfun Vanco nawiedził Filipiny 10 dni po uderzeniu innego tajfunu – Goni – który był najpotężniejszym tego rodzaju zjawiskiem na świecie w tym roku. W sumie w przeciągu tygodni Filipiny zostały nawiedzone przez sześć cyklonów.

Jeszcze dzisiaj 15 listopada prezydent kraju Rodrigo Duterte poleciał do miasta Tuguegarao, aby ocenić sytuację w zalanym regionie Cagayan.

– To najgorsza powódź od 45 lat. Widzimy, że tego rodzaju zjawiska pogarszają się z roku na rok – powiedział na konferencji prasowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)