Zdjęcie dnia. Samotna kobieta pośrodku zalanej filipińskiej wioski

Zdjęcie dnia. Samotna kobieta pośrodku zalanej filipińskiej wioski15.11.2020 19:00
Kobieta przemierzająca zalaną filipińską wioskę (fot. Ezra Acayan)
Kobieta przemierzająca zalaną filipińską wioskę (fot. Ezra Acayan)
Źródło zdjęć: © Getty Images
Mateusz Czerniak

Kilka dni temu nad Filipinami przeszedł potężny tajfun Vamco, zabijając 67 osób, zmuszając do ewakuacji ponad 350 tys., niszcząc 26 tys. domów i infrastrukturę wartą ok. 10 mln dolarów oraz zostawiając za sobą powódź, z którą muszą sobie radzić mieszkańcy.

Zdjęcie przedstawia mieszkankę brodzącą w wodzie 15 listopada w gminie Alcala, w prowincji Cagayan na Filipinach po uderzeniu tajfunu Vamco. Ogromne opady deszczu wywołane przez tajfun spowodowały rozerwanie tamy i pozostawiły masową powódź w północnym regionie Doliny Cagayan, zabijając dziesiątki osób.

Kolejne nieszczęście

Tajfun Vanco nawiedził Filipiny 10 dni po uderzeniu innego tajfunu – Goni – który był najpotężniejszym tego rodzaju zjawiskiem na świecie w tym roku. W sumie w przeciągu tygodni Filipiny zostały nawiedzone przez sześć cyklonów.

Jeszcze dzisiaj 15 listopada prezydent kraju Rodrigo Duterte poleciał do miasta Tuguegarao, aby ocenić sytuację w zalanym regionie Cagayan.

– To najgorsza powódź od 45 lat. Widzimy, że tego rodzaju zjawiska pogarszają się z roku na rok – powiedział na konferencji prasowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)