Zdjęcie dnia. Urocze "Wiktorki" z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu to jedna z placówek, które zajmują się udzielaniem wsparcia dzikim zwierzętom. Trafiają do niej lisy, borsuki, sowy, sarny, wydry, drapieżne ptaki, ale też wszystkie inne zwierzęta, których życie i zdrowie zostało zagrożone.

Jeden z "Wiktorków"
Jeden z "Wiktorków"
Źródło zdjęć: © Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych
Karolina Modzelewska

17.10.2020 | aktual.: 26.07.2022 14:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Placówka prowadzi aktywną działalność w mediach społecznościowych, gdzie m.in. na portalu Facebook przedstawia sylwetki swoich podopiecznych i opisuje ich historie. Wśród "bohaterów" organizacji non-profit znajdują się młode wydry, które zyskały miano "Wiktorków". Ich zdjęcia rozczulają i u nie jednej osoby wywołają uśmiech. Wydry – Wiktor i Wiki zostaną pod opieką placówki do wiosny, a później zostaną wypuszczone na wolność.

Obraz
© Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Ośrodka, jego działalność jest skierowana od każdego potrzebującego zwierzęcia i "ma na celu zapewnić mu potrzebne leczenie, rehabilitację i pomoc w powrocie na łono natury lub znalezieniu domu adopcyjnego".

Obraz
© Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

Ośrodek cały czas zbiera środki na działania związane z ratowaniem dzikich zwierząt. Wśród planowanych przedsięwzięć jest m.in. budowa profesjonalnego wybiegu dla niedźwiedzi brunatnych. W Polsce nie istnieje żadne miejsce, gdzie niedźwiedzie mogą być poddane leczeniu i rehabilitacji, a następnie przywrócone do natury. Inny z projektów to stworzenie zaawansowanego zaplecza do leczenia saren europejskich – głównie ofiar wypadków komunikacyjnych.

Obraz
© Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

Działalność Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu można wspierać przekazując 1 proc. podatku - KRS 0000313847 lub wpłacając pieniądze na konto organizacji w Santander Bank Polska S.A. na numer 27 1500 1634 1216 3005 4390 0000, wpisując w tytule przelewu "wsparcie". Więcej informacji na temat można znaleźć na oficjalnej stronie lub Facebooku placówki.

Komentarze (1)