Zdjęcie dnia. Wojskowy hummer schowany na obrzeżach nieczynnej fabryki

Porzucony Hummer H1. (fot. Jan Chojnacki)
Porzucony Hummer H1. (fot. Jan Chojnacki)
Źródło zdjęć: © facebook.com/CiemnaStronaPoznania471485013020107
Mateusz Czerniak

02.09.2020 07:53, aktual.: 26.07.2022 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiejsze zdjęcie dnia to fotografia wykonana przez Jana Chojnackiego z facebookowego fanpage'a Ciemna Strona Poznania. Zdjęcie przedstawia Hummera H1, który od kilkunastu lat stoi pozostawiony koło wyburzanej fabryki w Łodzi.

Hummer H1 nosił wcześniej nazwę Humvee, czyli High Mobility Multi-Purpose Wheeled Vehicle. W pierwszej kolejności opracowany został dla armii Stanów Zjednoczonych w 1979 roku, a jego produkcja rozpoczęła się 6 lat później.

Jednak w latach 90. rozpoczęto sprzedaż cywilnych wersji Humvee, które właśnie wtedy przemianowano na Hummera. Pierwszy z takich pojazdów wykonano dla samego Arnolda Schwarzeneggera na jego prośbę.

Nadzieja dla samochodu

Jak napisał autor zdjęcia, Jan Chojnacki, fotografowany przez niego samochód "ostatnie kilkanaście lat spędził w krzakach na obrzeżach wyburzanej fabryki, powolnie poddając się niszczycielskiemu działaniu upływu czasu, a na jego karoserii pojawiły się już liczne ślady korozji oraz inne uszkodzenia mechaniczne".

Chojnacki poinformował też, że pojawiła się szansa na odmianę losów porzuconego samochodu – prywatny inwestor chce odnowić samochód i przeznaczyć go na działalność dobroczynną.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)