Zdjęcie dnia. Wojskowy hummer schowany na obrzeżach nieczynnej fabryki

Zdjęcie dnia. Wojskowy hummer schowany na obrzeżach nieczynnej fabryki

Porzucony Hummer H1. (fot. Jan Chojnacki)
Porzucony Hummer H1. (fot. Jan Chojnacki)
Źródło zdjęć: © facebook.com/CiemnaStronaPoznania471485013020107
Mateusz Czerniak
02.09.2020 07:53, aktualizacja: 26.07.2022 14:46

Dzisiejsze zdjęcie dnia to fotografia wykonana przez Jana Chojnackiego z facebookowego fanpage'a Ciemna Strona Poznania. Zdjęcie przedstawia Hummera H1, który od kilkunastu lat stoi pozostawiony koło wyburzanej fabryki w Łodzi.

Hummer H1 nosił wcześniej nazwę Humvee, czyli High Mobility Multi-Purpose Wheeled Vehicle. W pierwszej kolejności opracowany został dla armii Stanów Zjednoczonych w 1979 roku, a jego produkcja rozpoczęła się 6 lat później.

Jednak w latach 90. rozpoczęto sprzedaż cywilnych wersji Humvee, które właśnie wtedy przemianowano na Hummera. Pierwszy z takich pojazdów wykonano dla samego Arnolda Schwarzeneggera na jego prośbę.

Nadzieja dla samochodu

Jak napisał autor zdjęcia, Jan Chojnacki, fotografowany przez niego samochód "ostatnie kilkanaście lat spędził w krzakach na obrzeżach wyburzanej fabryki, powolnie poddając się niszczycielskiemu działaniu upływu czasu, a na jego karoserii pojawiły się już liczne ślady korozji oraz inne uszkodzenia mechaniczne".

Chojnacki poinformował też, że pojawiła się szansa na odmianę losów porzuconego samochodu – prywatny inwestor chce odnowić samochód i przeznaczyć go na działalność dobroczynną.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)