Zdjęcie z Bierunia wśród najlepszych na świecie

Zdjęcie z Bierunia wśród najlepszych na świecie
Źródło zdjęć: © © Damian Szewczyk
Monika Homan

09.11.2018 13:01, aktual.: 26.07.2022 16:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Scott Kelby’s Worldwide Photowalk to spacer fotograficzny organizowany równolegle na całym świecie. Jednego dnia, w różnych miejscach na Ziemi, amatorzy fotografii spotykają się, żeby wspólnie robić zdjęcia. Zdjęcie z Bierunia zostało wyróżnione w międzynarodowym konkursie.

W październiku fotografowie na całym świecie spotkali się, żeby wspólnie spacerować z aparatem w ramach Scott Kelby’s Worldwide Photowalk.Odbyły się 932 spacery, w których udział wzięło ponad 17,5 tysiąca osób.

Damian Szewczyk wyróżniony w ogólnoświatowym konkursie

W Bieruniu jednym ze spacerujących był Damian Szewczyk ze Skrzyszowa. Spacer w tym mieście zorganizowało Tyskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Muzeum Miejskie w Bieruniu. Tegoroczna edycja była jedenastym światowym spacerem organizowanym przez amerykańskiego fotografa - Scotta Kelby'ego.

Każdy z uczestników spaceru, który zarejestrował się na stronie internetowej mógł wysłać jedno zdjęcie konkursowe. Następnie lider spaceru wybierał jedno, które przechodziło do kolejnego etapu.

Zdjęcie Damiana Szewczyka zrobione obok kościoła św. Walentego w Bieruniu przeszło do tego etapu i otrzymało wyróżnienie na etapie ogólnoświatowym.

Jako, że jestem wielkim fanem fotografii ulicznej, to nie mogłem się oprzeć takiej imprezie. Fotografią zajmuję się amatorsko od 2007 roku. Pamiętam że pierwszy raz startowałem w Rybniku na takim spacerze i moim marzeniem było zakwalifikować się do konkursu Scotta. No i w końcu się udało po 6 latach, ale nie przyszło mi nigdy na myśl, że mogę być wyróżniony
Obraz

Dlaczego w Bieruniu?

Magdalena Borucka z TTF wyjaśniła jak to się stało, że uczestnicy spaceru przeszli akurat przez Bieruń:

Zdecydowaliśmy się na spacer po sąsiednim miasteczku, ponieważ dzięki spacerom fotograficznym organizowanym przez TTF dość dobrze poznaliśmy już zakamarki Tychów. Teraz chcieliśmy zatrzymywać w kadrze także naszą najbliższą okolicę – odwiedzaliśmy już Katowice, Mikołów i Pszczynę – tę ostatnią nawet w ramach zeszłorocznej edycji "Scott Kelby’s Worldwide Photowalk". Tak więc po fotografowaniu najbliższej okolicy, przyszedł czas również na pobliski Bieruń - to on okazał się strzałem w dziesiątkę.
Obraz
© © Omar Shebl

Pierwsze miejsce w konkursie zajął Omar Shebl z Egiptu.

Wszystkie wyróżnione zdjęcia możecie zobaczyć na stronie internetowej konkursu , a nagrodzone fotografie znajdziecie pod linkiem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)