Zdjęcie znanego jajka to naprawdę akcja społeczna dotycząca zdrowia psychicznego

Zdjęcie znanego jajka to naprawdę akcja społeczna dotycząca zdrowia psychicznego05.02.2019 12:07
Zdjęcie znanego jajka to naprawdę akcja społeczna dotycząca zdrowia psychicznego
Źródło zdjęć: © © CC / Pexels

Niecały miesiąc temu w internecie rozgorzała dyskusja na temat najbardziej popularnego zdjęcia na Instagramie w historii. Obecnie jajko ma ponad 52 miliony polubień, a profil obserwuje ponad 10 mln osób. Teraz już wiadomo, że nie chodziło o głupi żart.

Wydało się, co się kryje za najbardziej znanym zdjęciem jajka na świecie. Wszystko wyglądało od początku na dowcip wymierzony w media społecznościowe i użytkowników. Początkowo wszyscy myśleli, że chodzi o przebicie popularności zdjęcia Kylie Jenner, z czasem jednak na koncie @world_record_egg zaczęły pojawiać się kolejne zdjęcia, pokazujące pęknięcia. Jajko zaczęło się wykluwać.

Wczoraj pojawił się krótki filmik, na którym jajko ”przedstawia się” oraz mówi o ciężarze mediów społecznościowych, który wywarł na nim zbyt duża presję i pękło. Następnym hasłem jest informacja o tym, że jeśli was też przytłacza ciężar i borykacie się z problemami, możecie o tym pogadać. Tutaj do gry wchodzą hashtagi #EggGang, #WeGotThis oraz #TalkingEgg. Ten ostatni jest najbardziej interesujący, ponieważ nawiązuje do innego jajkowego konta, które powstało - @the_talking_egg – które ma 275 000 obserwujących. Link w biografii takingegg.info przekierowuje do specjalnie utworzonej strony, na której znajdziecie spis i linki do organizacji zajmujących się opieką zdrowia psychicznego.

421294319203669832

Zorganizowano zatem świetną akcją społeczną, która zaangażowała dosłownie miliony odbiorców na całym świecie. Nic tylko bić pokłony przed jej twórcami. To jest czyste mistrzostwo!

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)