ZEISS zadba o aparaty w smartfonie vivo X60 Pro+. Warto mu się przyjrzeć

ZEISS zadba o aparaty w smartfonie vivo X60 Pro+. Warto mu się przyjrzeć
Marcin Watemborski

13.01.2021 10:17, aktual.: 13.01.2021 11:17

Niedawno informowaliśmy o tym, że vivo i ZEISS połączą siły w dziedzinie fotografii mobilnej. Okazuje się, że tę współpracę zobaczymy szybciej, niż się spodziewaliśmy. Jeden z nadchodzących modeli smartfonów vivo będzie wyposażony w niezły moduł aparatu.

Firmy branży fotograficznej coraz poważniej podchodzą do smartfonów. Fotografia obliczeniowa jest bardzo rozwojową dziedziną, w stronę której jawnie idzie rynek konsumencki. Po tym, jak Leica nawiązała współpracę z Huawei, kolejnym gigantem skłaniającym się w kierunku fotografii mobilnej jest ZEISS, który łączy siły z vivo.

Vivo pracuje obecnie nad nową linią swoich smartfonów – X60. O ile modele X60 oraz X60 Pro już pojawiły się na rynku, to najwyższy z nich – X60 Pro+ - jeszcze czeka na premierę. Rendery produktu wskazują na malutkie niebieskie logo ZEISS przy module aparatu tego smartfona fotograficznego. Zdecydowanie jest to powód do radości dla twórców mobilnych.

Na pleckach vivo X60 Pro+ zobaczymy 4 aparaty. Podejrzewamy, że matryca może mieć rozmiar 1/1.3 cala. Z ujawnionych dotychczas informacji wiadomo, że ZEISS nie tylko zajął się zatwierdzeniem projektów optycznych, ale zaangażował się bezpośrednio w tworzenie modułu. W przyszłości ma zostać ustanowiony program Vivo Zeiss Imaging Lab, który będzie łączył siły obu firm w kwestii inżynierii optycznej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)