Zima w kwietniu? Jasne, wszystko jest możliwe!

Zima w kwietniu? Jasne, wszystko jest możliwe!

Zima w kwietniu? Jasne, wszystko jest możliwe!
Źródło zdjęć: © © Jeroen Schouten / [Instagram](https://www.instagram.com/jeroenschoutenphotography/)
Marcin Watemborski
05.04.2022 12:55, aktualizacja: 05.04.2022 17:17

Kwiecień daje popalić nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Pogoda zaskakuje wszystkich. Zamiast 20-stopniowych dni, mamy przymrozki i opady śniegu, Dzikie tereny wyglądają dzięki temu niezwykle pięknie, co pokazał Jeroen Schouten.

Dopiero co pisaliśmy o zdjęciach autorstwa Alberta Drosa ukazujących zamarznięte kwiaty drzewek owocowych, a już przychodzimy z kolejna dawką zdjęć z Holandii. Fotograf Jeroen Schouten mieszka w regionie Veluwe, gdzie jest pełno lasów. Te zaś zostały pokaźnie skąpane w śniegu przez miniony weekend.

1 kwietnia to nie tylko ludzki dzień żartów, ale również natura postanowiła spłatać ludziom figla. W wielu częściach Europy sypał śnieg, a temperatury spadły poniżej zera. Fotografowie od razu ruszyli do akcji i zaczęli robić zdjęcia. Kadry autorstwa Schoutena napawają niezwykłym spokojem.

Fotograf wspomina, że na miejsce dotarł chwilę po wschodzi słońca, około godziny 7:15. Na miejscu przywitały go ośnieżone drzewa oraz klimatyczna mgła. Warunki do zrobienia kilku magicznych zdjęć były idealne. Sceneria przypominała bajkowy las. Artysta poczuł, że może w końcu spełnić wizję idealnego krajobrazu, jaki pojawił się w jego głowie – nie tylko dzięki pogodzie, ale również specyficznie biegnącym ścieżkom przez gęstwinę drzew.

Tym, co najbardziej spodobało się Jeorenowi były drzewa mające już wiosenne, zielone pokrycie, które skąpane zostało w śniegu. Takie widoki w Europie to rzadkość, chyba, że w krajach skandynawskich. Na pewno miłośnicy północnoamerykańskich parków narodowych by się ucieszyli z takiego stanu rzeczy.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)