„Zima w obiektywie". Zgłoś swoje zdjęcia i wygraj NAS do backupu zdjęć

„Zima w obiektywie". Zgłoś swoje zdjęcia i wygraj NAS do backupu zdjęć
Krzysztof Basel

23.11.2016 07:50, aktual.: 26.07.2022 18:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotoblogia.pl oraz firma QNAP razem organizują nowy konkurs fotograficzny „Zima w obiektywie". Pokażcie nam, jak Waszym okiem wygląda ta pora roku i wygrajcie atrakcyjną nagrodę: dwuzatokowy, dedykowany fotografom serwer NAS marki QNAP o wartości 1300 zł, na którym Wasze fotografie będą naprawdę bezpieczne.

Zasady konkursu

  • [][b]Temat konkursu:[/b] „Zima w obiektywie";[][b]Termin:[/b] 23 listopada - 15 grudnia 2016 r;[][b]Maksimum zgłoszeń:[/b] 3 zdjęcia / osobę;[][b]Obróbka zdjęć:[/b] dopuszczalna z ograniczeniami (tylko kadrowanie, wyostrzenia, zmiana nasycenia barw oraz kontrastu, winieta, konwersja do czerni i bieli, sepia);[][b]Zgłoszenia:[/b] e-mailowo na adres [url=mailto:konkurs@fotoblogia.pl]konkurs@fotoblogia.pl[/url];[][b]Więcej szczegółów:[/b] [url=http://fotoblogia.pl/info/regulamin-konkursu-zima-w-obiektywie] regulamin konkursu[/url]; [b]Nagroda:[/b] serwer NAS [url=http://fotoblogia.pl/9343,qnap-ts-251a-i-ts-451a-nowe-nasy-dedykowane-fotografom]QNAP TS-251A [/url] (bez dysków) o wartości ok. 1300 zł.

Razem z firmą QNAP przygotowaliśmy dla Was specjalny konkurs fotograficzny z cenną nagrodą. Hasło konkursu brzmi: „Zima w obiektywie". Pokażcie na swoich zdjęciach, jak postrzegacie tę porę roku - bez względu na to czy ją kochacie, czy nienawidzicie, czy mieszkacie w mieście, czy na wsi, czy na fotografiach będzie śnieg, czy zmrożone ulice. Jedno musi być pewne - oglądając Wasze zdjęcia, musimy być pewni, że chodzi o zimową porę. Fotografie mają w charakterystyczny dla autora sposób ukazać ten okres.

Temat jest szeroki, a w dodatku możecie wysyłać zarówno zdjęcia z miejsc, gdzie mieszkacie, jak i ze swoich podróży. Jako że w tym roku zima dopiero się rozkręca, to przyjmujemy również fotografie wykonane w ubiegłych latach. Liczy się wysoka jakość zdjęć i trafne nawiązanie do tematu. Z pewnością docenimy też ciekawą historię stojącą za Waszymi zdjęciami.

W czasie trwania Konkursu jeden Uczestnik może zgłosić maksimum trzy odrębne prace. Swoje zdjęcia o tematyce „Zima w obiektywie" należy wysłać w postaci cyfrowej (minimalna rozdzielczość 1000 px dłuższy bok) na adres konkurs@fotoblogia.pl podając przy tym imię, nazwisko oraz adres e-mail. Zwycięzcą konkursu zostaną uczestnicy wybrani przez Jury złożone z redakcji i blogerów Fotoblogia.pl. Nagrodzone fotografie muszą w najlepszy sposób oddawać konkursowy temat.

Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne z wyrażeniem przez Uczestnika Konkursu zgody na treść regulaminu oraz na przetwarzanie danych osobowych dla celów związanych z przeprowadzeniem Konkursu przez Organizatora.

Obróbka prac konkursowych

W konkursie mogą brać udział fotografie wykonane dowolna techniką i delikatnie zmodyfikowane w programie do obróbki zdjęć, np. Adobe Photoshop czy Lightroom.

[b]Dopuszczalne:[/b]

kadrowanie, wyostrzenia, zmiana nasycenia barw oraz kontrastu, winieta, konwersja do czerni i bieli, sepia.

[b]Zabronione:[/b]

techniki HDR, fotomontażu, dodawania podpisów, dodawania filtrów efektowych, używania narzędzi korekcji (stempel, pędzel korygujący itp.), zmiany kolorystyki (np. cross processing).

Jury może zażądać od autora udostępnienia oryginału zdjęcia bez żadnej obróbki w celu późniejszej weryfikacji postanowień regulaminu.

Czas trwania konkursu

  • 22 listopada - 15 grudnia (23:59) 2016 r.

Nagroda

Nagrodą w konkursie jest serwer NAS dedykowany fotografom QNAP TS-251A (bez dysków) o wartości rynkowej ok. 1300 zł, który może posłużyć jako świetne narzędzie do backupu Waszych zdjęć. O potrzebie wykonywania kopii zapasowej pisaliśmy nieraz, między innymi w tekście Backup w pracy fotografa – czym jest, dlaczego jest ważny i jak prawidłowo go robić?. Nagroda w naszym konkursie z pewnością Wam w tym pomoże.

Obraz

Dwuzatokowy serwer NAS QNAP TS-251A wyposażono w unikalny port USB QuickAccess, umożliwiający podłączenie go bezpośrednio do komputera za pośrednictwem portu USB 3.0, co pozwala na wygodny dostęp plug and play do plików zapisanych na dyskach NAS-a (z maksymalną prędkością 100 MB/s). W połączeniu z funkcjami NAS i iSCSI SAN zapewnia to użytkownikowi kompletne rozwiązanie storage – do backupu danych, synchronizacji i zdalnego dostępu. Dwa porty Gigabit LAN pozwalające na osiągnięcie transferu na poziomie 211 MB/s, a także odtwarzanie i transkodowanie wideo 4K oraz zestaw aplikacji multimedialnych czynią modele TS-x51A idealnymi NAS-ami dla fotografów oraz fanów multimediów.

W urządzeniu zastosowano dwurdzeniowy procesor Intel Celeron 1.6GHz (do 2.48 GHz w trybie burst), wykonane w 14-nm procesie produkcyjnym, który cechuje się niskim TDP (6 watów), a także 2GB/4GB dwukanałowej pamięci DDR3L-1600 RAM (z opcją rozbudowy do 8GB). Nowością są również dwa porty Gigabit Ethernet obsługujące wspierane sprzętowo szyfrowanie AES-NI. Producent podaje, że pozwala to na osiągnięcie transferów na poziomie 205.14 MB/s, przy jednoczesnym pełnym szyfrowaniu woluminu AES-NI.

Modele z serii TS-x51A wykorzystują system operacyjny QTS 4.2.2, wyposażony w zestaw narzędzi do pracy i rozrywki. Hybrid Backup Sync łączy w jednej aplikacji zadania związane z backupem, odtwarzaniem i synchronizacją danych, ułatwiając w ten sposób tworzenie backupu i ochronę danych. QTS Storage Manager jest dostępnym z poziomu web narzędziem do wykonywania i przywracania migawek (do 1,024 migawek na wolumen/LUN). Qsirch to z kolei pełnotekstowa wyszukiwarka, umożliwiająca błyskawicznie przeszukiwanie zasobów NAS-a i znalezienie dowolnych plików (aplikacja obsługuje m.in. pliki .eml).

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie producenta: www.qnap.com.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)