"Zjarany ziomek" zwęszył kasę w aukcjach NFT. Chce wystawić oryginalne zdjęcie z mema na sprzedaż

"Zjarany ziomek" zwęszył kasę w aukcjach NFT. Chce wystawić oryginalne zdjęcie z mema na sprzedaż

"Zjarany ziomek" zwęszył kasę w aukcjach NFT. Chce wystawić oryginalne zdjęcie z mema na sprzedaż
Marcin Watemborski
10.05.2021 12:44, aktualizacja: 26.07.2022 14:28

Jak widać nie trzeba było długo czekać, by ludzie zainteresowali się robieniem kryptokasy na aukcjach tokenów NFT. Ledwie kilka dni temu wspominaliśmy o ojcu bohaterki mema "Disaster Girl", który sprzedał zdjęcie córki za ponad 510 000 dolarów, a już ujawnia się kolejny interesant. Tym razem chodzi chłopaka z mema "Stoner Stanley" znanego u nas jako "Zjarany ziomek".

"Zjarany ziomek" (lub Zjarany Zbycho / Zbyszek) ma kilka oryginalnych nazw:* [10] Guy, Really High Guy* czy Stoner Stanley. Wszystkie odnoszą się do wyglądu chłopaka i sugerują jego bycie pod wpływem marihuany. W kwietniu 2021 roku bohater zdjęcia się ujawnił. Jest nim Connor Sinclair z Wielkiej Brytanii, któremu udało się zachować anonimowość przez prawie 10 lat.

Zdjęcie pojawiło się po raz pierwszy na forum Reddit 25 listopada 2011 roku w odpowiedzi do posta traktującego o paleniu marihuany i jego skutkach. W podpisie można było przeczytać, że "bycie zjaranym nie zawsze jest piękne". Jeśli zastanawiacie się, skąd w nazwie "[10]" to jest to odniesienie do dawnego systemu punktacji komentarzy na Reddicie, gdzie 10 było oceną najwyższą, czyli po angielsku "the highest". Słowo "high" oznacza jednocześnie "wysoko" oraz "bycie na haju".

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Co ciekawe, kilka tygodni później, 5 grudnia 2011 roku pojawiła się galeria na humorystycznej stronie Buzzfeed, w której były różne wariacje na temat "Zjaranego ziomka". Były to zdjęcia tego samego chłopaka z różnymi minami, podkreślającymi jego stan. Oczywiście społeczność internetu bardzo szybko je podłapała i wykorzystywała zamiennie względem pierwszego opublikowanego kadru.

11 kwietnia 2021 roku "Zjarany ziomek" ujawnił się światu. Na Twitterze powstało konto @10GuyOfficial na (prawie) 10-lecie powstania mema. Wśród ostatnich postów zobaczymy tam zdjęcie młodego mężczyznę trzymającego w rękach kartkę z nazwą profilu, co ma być potwierdzeniem jego prawdziwości. Jednocześnie mężczyzna poinformował, że oryginalna fotka trafi na internetową aukcję tokenów NFT.

Idąc dalej – na YouTube pojawił się filmik, dzięki któremu możecie poznać "Zjaranego ziomka".

10 Guy REVEALED!?!?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)