Zmarł niepełnosprawny Piotr Radoń, któremu w zbiórce pieniędzy pomógł fotograf i internauci

Zmarł niepełnosprawny Piotr Radoń, któremu w zbiórce pieniędzy pomógł fotograf i internauci
Piotr Kała

30.10.2014 08:07, aktual.: 26.07.2022 19:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zaledwie dwa tygodnie temu pisaliśmy o sukcesie w zbiórce pieniędzy dla Piotrka Radonia, kiedy dotarła do nas informacja, że chłopak bez rąk i nóg, odszedł wczoraj w nocy.

Pisaliśmy o Piotrku w związku ze zdjęciem, jakie fotoreporter "Gościa Niedzielnego", laureat tegorocznego Zdjęcia Roku Grand Press Photo, Jakub Szymczuk zrobił mu przypadkowo podczas spaceru. Zdjęcie z apelem o pomoc fotograf umieścił na swoim profilu na facebooku obserwowanym przez 24 tysiące osób. To uruchomiło lawinę pomocy. Do dziś na koncie znalazło się ponad 300 tysięcy złotych na protezy dla chorego.

Niestety Piotrek nie doczekał protez, które mogły znacznie ułatwić mu życie. Piotr miał zaledwie 21 lat. Pomimo swojej niepełnosprawności miał wielkie plany, zdał maturę i chciał skończyć studia. Na swoim profilu Jakub tak wspomina swoje ostatnie spotkanie z Piotrkiem.

Jakub Szymczuk:

"Byliśmy u Piotrka w szpitalu kilka dni temu, chłopakowi było ciężko ale się tak fajnie uśmiechał - mówił, że dostał pracę, że spłaci długi, że jedzie na konsultację w sprawie nowych protez. Piotrek planował życie, miał coś czego najbardziej potrzebował - nadzieję."

Dalej Jakub pisze, że chociaż życie Piotrka zostało tak nagle przerwane, to dzięki ludziom dobrej woli ostatni miesiąc życia był jego najszczęśliwszym.

Jakub Szymczuk:

"Dzięki Wam wszystkim Piotrek miał najszczęśliwszy miesiąc swojego życia, miesiąc nadziei, wsparcia, otuchy. Miesiąc kiedy nie był sam, kiedy mógł planować swoją przyszłość. Dzięki Piotrkowi my mogliśmy się nauczyć, żeby się nie poddawać i żeby być godnym życia bez względu na to, jakie jest."

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)