Zmiany na Flickrze. Zobacz, jak będzie wyglądał nowy interfejs galerii

Zmiany na Flickrze. Zobacz, jak będzie wyglądał nowy interfejs galerii

Zmiany na Flickrze. Zobacz, jak będzie wyglądał nowy interfejs galerii
Monika Homan
10.09.2018 09:42, aktualizacja: 26.07.2022 17:52

Flickr wprowadza spore zmiany w funkcjonalności i wyglądzie interfejsu galerii. Po długiej ciszy, serwis w końcu zaczyna się zmieniać. Zobacz, pierwsze kroki w dążeniu do "nowego Flickra"

Flickr, jeden z portali do dzielenia się fotografiami w internecie właśnie się zmienia. Po przejęciu platformy przez SmugMug, kilka miesięcy temu, wszyscy mieli nadzieję na poprawę funkcjonalności Flickra. Po dość długim okresie ciszy pojawiają się pierwsze zmiany.

Odświeżona została funkcjonalność sekcji galerii. Korzystając z nowych układów i rozdzielczości graficy przeprojektowali interfejs tak, aby dobrze wyglądał w przypadku większych ekranów, o większej rozdzielczości, a maksymalna liczba zdjęć w galeriach została zwiększona z 50 do 500.

Dzięki połączeniu ulubionych zdjęć z tworzeniem galerii, organizacja wybranych zdjęć innych użytkowników Flickra ma być uproszczona.

Obraz

W zakładce z galeriami znajdziecie teraz ich listę składającą się z kafelków. Każdy z nich zawiera 3 zdjęcia z danej galerii oraz kilka informacji o niej. Dowolny obraz może być wybrany na okładkę galerii, można edytować jej tytuł i opis oraz zmieniać kolejność zdjęć.

Galerie można też udostępnić, co ma ułatwić prezentację własnych zdjęć w innych mediach społecznościowych. Miejmy nadzieję, że to początek dobrych i dużych zmian dla tego serwisu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)