Znajdź pysk małego lamparta. Nie będzie łatwo!

Znajdź pysk małego lamparta. Nie będzie łatwo!

Znajdź pysk małego lamparta. Nie będzie łatwo!
Źródło zdjęć: © © Mohan Thomas
Marcin Watemborski
01.07.2021 09:15, aktualizacja: 26.07.2022 14:25

Mohan Thomas zrobił przepiękne zdjęcia dzikiej przyrody. Zobaczymy na nim samicę lamparta ze swoim młodym. O ile znalezienie jego ogona to łatwizna, to z pyskiem będzie gorzej. Fotograficzna zabawę czas zacząć!

Mohan Thomas jest miłośnikiem zwierząt, natury oraz dzikiej przyrody. Jako że mieszka w Indiach, nie ma najmniejszego problemu z obserwowaniem ciekawych gatunków. Często odwiedza jednak rezerwat lasu Kabini, by polować na kadry małp, jeleni, krokodyli czy lampartów.

Wspomniane kociaki są bohaterami jego najnowszego zdjęcia, które poruszyło internautów. Oprócz dorosłej samicy lamparta, jest tam młode. Jak to typowe maleństwo – lubi się bawić i chować. Thomasowi udało się jednak zrobić zdjęcie tak, by ująć charakter malucha. Oprócz ogona, jest też pysk. Co więcej – zwierzę patrzy dokładnie w obiektyw. Postaraj się go znaleźć!

Od technicznej strony, zdjęcie zostało wykonane przy użyciu obiektywu o ogniskowej 600 mm z zastosowanym telekonwerterem x1,4. W efekcie dało to ogniskową 840 mm, która pozwoliła na wykonanie ładnego zbliżenia lampartów z odległości około 300 metrów.

Przy okazji – jeśli jeszcze nie znaleźliście małego lamparciątka, rzućcie okiem poniżej. Ukryło się zupełnie gdzieś indziej niż myśleliście, prawda? My szukaliśmy bliżej ogona.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)