Znajdź swój konkurs na photographycompetitions.net

Znajdź swój konkurs na photographycompetitions.net06.11.2010 11:43
Red: Cuba Gallery / Flickr
Red: Cuba Gallery / Flickr
Kamila Dworniczak

Dzięki serwisowi Photography Competitions Network (PCN) mamy stały dostęp do najświeższych informacji na temat konkursów fotograficznych na świecie. Czas zacząć wysyłać swoje prace.

Dzięki serwisowi Photography Competitions Network (PCN) mamy stały dostęp do najświeższych informacji na temat konkursów fotograficznych na świecie. Czas zacząć wysyłać swoje prace.

Na większości portali i blogów o wiele częściej pojawiają się informacje o rozstrzygnięciu konkursów niż o ich ogłoszeniu. Zdecydowanie warto to zmienić, bo wielu utalentowanych fotografów ma w ten sposób okazję nie tylko zdobyć wartościową nagrodę, ale także potwierdzić swoje umiejętności i otworzyć perspektywę dla dalszej kariery. Czasem tak odbywa się ostateczne przekroczenie granicy między amatorem a profesjonalistą.

Pomoc w znalezieniu aktualnych konkursów fotograficznych oferuje na bieżąco aktualizowany serwis Photography Competitions Network. Przejrzysta konstrukcja strony sprawia, że wydarzenia można łatwo wyszukiwać. Szybko znajdziemy te, które są dostosowane do naszych potrzeb, bo konkursy logicznie posortowano: według tematu, daty rozpoczęcia, terminu zamknięcia, miejsca organizacji, a nawet rodzaju nagrody.

Screen ze strony photographycompetitions.net
Screen ze strony photographycompetitions.net

Każdy konkurs ma osobną stronę, na której znajdziemy szczegółowy opis wydarzenia: jego cel, ideę, warunki oraz terminy, a także odnośnik do źródła informacji. Potem możemy na bieżąco śledzić aktualności i skontaktować się z organizatorami. Na photographycompetitions.net znajdziemy przede wszystkim informacje o konkursach aktualnych ? takich, w których można wziąć udział już teraz. Redakcja serwisu PCN podaje:

Jedyną rzeczą, którą trzeba zrobić samodzielnie, są zdjęcia.

Co ważne, PCN interesują tylko sprawdzone wydarzenia. Redaktorzy starają się zdobywać rzetelne informacje o prawach autorskich i warunkach wykorzystywania prac przesyłanych na dany konkurs. Dzięki temu potencjalny uczestnik jest dobrze poinformowany i chroniony przed przykrymi niespodziankami.

Serwis przydatny jest również dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, na jakie fotografie jest obecnie zapotrzebowanie, czyli co się podoba, a co nie. Powinien zainteresować też samych organizatorów konkursów fotograficznych, ponieważ w serwisie można łatwo zamieścić własne ogłoszenie. W ten sposób promujemy wydarzenie w szerszych kręgach.

Na Fotoblogii wkrótce zaczniemy przyglądać się bliżej ciekawym aktualnym konkursom fotograficznym.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)