Znamy cenę innowacyjnego bezlusterkowca Sigma sd Quattro H

Znamy cenę innowacyjnego bezlusterkowca Sigma sd Quattro H

Znamy cenę innowacyjnego bezlusterkowca Sigma sd Quattro H
Marcin Falana
15.12.2016 13:56, aktualizacja: 26.07.2022 18:43

Sigma podała ceny swojego bezlusterkowca Sigma sd Quattro H. To bardziej wypasiona wersja Sigmy sd Quattro, która oferuje 51-megapikselową matrycę wykonaną w technologii Foveon.

Sigma to ceniony producent obiektywów do lustrzanek i nie tylko. Jednak poza tym Sigma produkuje aparaty, a raczej stara się to robić, jako część tradycji firmy. Założyciel Sigmy marzył o tym, żeby firma produkowała także aparaty, a jego syn, obecny szef Sigmy, kontynuuje tę tradycję.

Sigma sd Quattro H
Sigma sd Quattro H

Sigma pochwaliła się cenami aparatu Sigma sd Quattro H. Jak donosi Dpreview, aparat w UK ma kosztować 1500 funtów, natomiast w USA 1200 dolarów.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Aparaty Sigma sd Quattro i Quattro H zostały zaprezentowane w styczniu 2016 roku na targach CP+. sd Quattro to bezlusterkowiec z matrycą w rozmiarze APS-C, która została wykonana w trójwarstwowej technologii Foveon. Według Sigmy matryca daje ekwiwalent 39 megapikseli. Poza tym na pokładzie sd Quattro znajdziemy hybrydowy autofokus, 2,3-megapikselowy wizjer elektroniczny, oraz 3-calowy wyświetlacz TFT.

Sigma sd Quattro H oferuje natomiast matrycę APS-H o wymiarach 26,6 x 17,9 mm dającą, aż 51 megapikseli (1.3x format 35mm). W rzeczywistości obsługuje ją matryca o rozdzielczości 25,5 magapikseli, jednak dzięki warstwowej budowie producent twierdzi, że uzyskuje ona dwa razy więcej szczegółów. Aparaty wykorzystują mocowanie Sigma SA.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)