Zorza polarna w jakości 4K nagrana bezlusterkowcem Sony A7S

Screen z filmu
Screen z filmu
Krzysztof Basel

13.01.2015 16:01, aktual.: 26.07.2022 19:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ronn i Marketa Murray nagrali piękny film testowy, w którym uchwycili zorzę polarną. Całość została nagrana bezlusterkowcem Sony A7S, który współpracował z zewnętrzną nagrywarką Atomos Shogun.

Film został zarejestrowany w okolicy Murphy Dome niedaleko miejsca zamieszkania twórców, czyli miasta Fairbanks w środkowej Alasce. Wspomniany wcześniej sprzęt, czyli Sony A7S oraz nagrywarka zewnętrzna Atomos Shogun, zostały uzupełnione o obiektyw Rokinon/Samyang 24mm f/1.4 Twórcy wykorzystali taki zestaw po raz pierwszy - po prostu go testowali. Bardzo fajne warunki do testów. Zazdrościmy!

The World's Very First REAL-TIME Northern Lights Captured in 4K Ultra High Definition

Jak mówi Ronn:

Ron Murray:

„Ten aparat to najlepszym rozwiązaniem do nagrywania filmów w kiepskich warunkach oświetleniowych. Dzięki jego możliwościom udało się nagrać zorzę polarną w czasie rzeczywistym".

Autor materiału zapowiada, że jesienią opublikuje większy film na zórz polarnych, oczywiście wykonany opisanym zestawem. Tymczasem warto obejrzeć jego inne materiały, które znajdują się na YouTube oraz stronie www.ronnmurrayphoto.com. Zajrzyjcie również na profil na Facebooku oraz Twitterze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)