Zrób to sam - lekka rama typu butterfly [wideoporadnik]

© konradbak - Fotolia.com
© konradbak - Fotolia.com
Jakub Kaźmierczyk

15.07.2012 12:38, aktual.: 09.09.2016 23:14

W dzisiejszym odcinku serii "Zrób to sam" pokażę, jak zrobić ramę na panel dyfuzyjny. Kilkadziesiąt złotych, trochę cierpliwości i ostre słońce w plenerze nie będzie już niczym strasznym!

W plenerze często borykamy się ze zbyt ostrym światłem. Nie zawsze jednak jest możliwość ustawienia modelki w zacienionym miejscu, a zamontowanie dużej blendy 5w1 może być dość karkołomne. Przy odrobinie cierpliwości w domowym zaciszu możecie zrobić ramę, na którą wystarczy naciągnąć odpowiedni materiał.

Koszt takiej ramy to około 40 zł przy założeniu, że grubość rurek będzie wynosiła 1/2 cala. Taka grubość rurek PCV będzie odpowiednia do studia, gdzie często potrzebujemy dużych płaszczyzn rozpraszających światło. W plener polecałbym zastosowanie nieco grubszych, dzięki czemu konstrukcja zyska na stabilności. Przy mocowaniu w plenerze warto również wywiercić dziury na śruby w kolankach mocujących, aby przytwierdzić je to statywów oświetleniowych. Mam nadzieję, że poradnik znajdzie zastosowanie w Waszych domowych warsztatach :)

Zapraszam również na forum.fotoblogia.pl, możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników z cyklu "Zrób to sam" i zgłaszać swoje propozycje tematów.

Zrób to sam - lekka rama typu butterfly [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)