Zrób to sam - obrotowa podstawa do zdjęć 360 stopni [wideoporadnik]

Zrób to sam - obrotowa podstawa do zdjęć 360 stopni [wideoporadnik]30.01.2013 13:59
©JK
©JK
Jakub Kaźmierczyk

Zdjęcia produktowe 360 stopni przydają się wtedy, gdy produkt wymaga dokładnego pokazania. Profesjonalne rozwiązania do tworzenia tego typu fotografii niestety kosztują krocie. Dzisiaj pokażę Wam, jak w prosty sposób przygotować zestaw do takich zdjęć.

Na targach Foto Video w Łodzi wiele firm prezentowało rozwiązania do fotografowania obiektów z każdej strony. Służyły do tego specjalne kapsuły połączone z aparatem i specjalnym oprogramowaniem - rzeczywiście rozwiązania były naprawdę dobrze zaprojektowane, ale przez to niesamowicie drogie. Podstawowe zestawy kosztowały grubo powyżej 10 tys. zł.

[solr id="fotoblogia-pl-63160" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/1902,zrob-to-sam-ringlight-za-40-zl-wideoporadnik" _mphoto="lead-63160-252x168-6aec793ad7070.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2604[/block]

W dzisiejszym poradniku pokażę Wam mój sposób na tego typu zdjęcia. Możecie je ułożyć w animowany GIF lub interaktywną prezentację za pomocą specjalnego oprogramowania. Jeśli więc nie macie kontraktu z fabryką biżuterii czy innych produktów, warto zainwestować około 90 zł we własną podstawę obrotową do zdjęć. Moja wersja kosztowała nieco ponad 100 zł, ale tylko dlatego, że podstawa obrotowa była droższa, niż początkowo przewidywałem. Kupując podstawę w Ikei, oszczędzicie dodatkowe 25 zł. Polecam!

Zrób to sam - obrotowa podstawa do zdjęć 360 [wideoporadnik]

Zapraszam również na forum.fotoblogia.pl, możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników z cyklu "Zrób to sam" i zgłaszać własne propozycje tematów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)