Zrób trójwymiarową galerię ze swoimi zdjęciami za darmo. Wystarczy ci Lightroom i ta strona

Zrób trójwymiarową galerię ze swoimi zdjęciami za darmo. Wystarczy ci Lightroom i ta strona
Marcin Watemborski

15.12.2021 13:38, aktual.: 06.03.2024 22:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis Galeryst.com umożliwia budowanie trójwymiarowych spacerów fotograficznych po galeriach. Przemierzamy tam kolejne korytarze z pracami zawieszonymi na ścianach – niemal jak w prawdziwych galeriach. Dzięki ciekawej opcji, fotografowie mogą stworzyć taką wirtualną wycieczkę za darmo!

Jeśli korzystacie z Adobe Lightroom, grzechem by było nie skorzystanie z ciekawego sposobu prezentacji swoich zdjęć, jaki oferuje strona Galeryst.com. Dla fotografów przewidziano możliwość zbudowania darmowego spaceru wirtualnego po galerii fotograficznej. Na ścianach cyfrowej ekspozycji zawisną nasze zdjęcia zaimportowane z biblioteki komputera.

Twórcą projektu jest Michael Scherotter, który na co dzień pracuje w Microsofcie. Programista utworzył Galeryst z czystej pasji, by móc wystawić swoją 30-letnią kolekcję dzieł sztuki. Był to dla niego też sposób na zabicie czasu podczas pandemii. Efektem jego pracy jest interesujący sposób prezentacji fotografii czy innych elementów graficznych. Wirtualni odwiedzający mogą przemieszczać się specjalnymi korytarzami i kierować wzrok na ściany z cyfrowo zawieszonymi pracami.

Obraz

Obecnie Galeryst pozwala nie tylko dodawać zdjęcia za pośrednictwem Lightrooma, ale również opisy do prac dzięki Microsoft Office oraz mapy Bing Maps. Dokładne skalowanie terenu widocznego na mapach jest możliwe dzięki wykorzystaniu programu Microsoft Azure.

Hobbystyczny projekt szybko ewoluował w twór komercyjny. O ile zbudowanie jednej galerii z dwoma skrzydłami, zawierającej do 80 prac jest darmowe, tak coś bardziej rozbudowanego już kosztuje. Za 4 dolary miesięcznie możemy mieć dostęp do 5 różnych galerii z 5760 pracami, zaś za 217 dolarów rocznie do 30 galerii i 96 280 pojedynczych miejsc na ścianie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Galeryst.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)