Zwiększamy głębię ostrości w Photoshopie [wideoporadnik]

Zwiększamy głębię ostrości w Photoshopie [wideoporadnik]

Fot. Jakub Kaźmierczyk
Fot. Jakub Kaźmierczyk
Jakub Kaźmierczyk
18.08.2011 16:30, aktualizacja: 01.08.2022 14:33

Macie problem ze zbyt małą głębią ostrości? Potrzebujecie idealnie ostrego zdjęcia produktowego w studio, a Wasze lampy nie dają sobie rady z bardzo wysokimi wartościami przysłony? Jeśli tak, ten poradnik jest właśnie dla Was.

Uzyskanie dużej głębi ostrości przy fotografii małych przedmiotów bywa problematyczne, przede wszystkim ze względu na niedużą odległość obiektywu od fotografowanego obiektu. Jeśli zdjęcia wykonujemy w studio, po przymknięciu przysłony do wartości f/22 lub wyższej lampy błyskowe mogą okazać się za słabe. Poza tym niestety obiektywy po maksymalnym domknięciu tracą swoje właściwości optyczne, produkując gorszy jakościowo obraz.

Jak sobie z tym poradzić? Na szczęście z pomocą przychodzi Adobe Photoshop, dzięki któremu po wykonaniu kilku zdjeć z różnie ustawioną ostrością można połączyć je w jedno, cechujące się zdecydowanie większą głębią. Zapraszam do obejrzenia poradnika. Z chęcią również wysłucham Waszych sugestii, podpowiedzi, w których napiszecie, o czym jeszcze chcielibyście się dowiedzieć.

Zwiększanie głębi ostrości na zdjęciu w Adobe Photoshop

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)