Zwycięzcy 2016 EyeEm Photography Award ogłoszeni

W konkursie 2016 EyeEm Photography Award wyróżniono zwycięzców 6 głównych kategorii: The Portraitist, The Architect, The Great Outdoors, The Photojournalist, The Street Photographer oraz Photographer of the Year. Ostatnia kategoria jest główną nagrodą całego współzawodnictwa.
W konkursie 2016 EyeEm Photography Award wyróżniono zwycięzców 6 głównych kategorii: The Portraitist, The Architect, The Great Outdoors, The Photojournalist, The Street Photographer oraz Photographer of the Year. Ostatnia kategoria jest główną nagrodą całego współzawodnictwa.
Źródło zdjęć: © © Can Dangrsiani / [www.eyeem.com](https://www.eyeem.com/)
Marcin Watemborski

30.08.2016 11:56, aktual.: 26.07.2022 18:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

38 tysięcy fotografów zgłosiło ponad 270 tysięcy zdjęć do konkursu 2016 EyeEm Photography Award. W jury zasiedli reprezentanci World Press Photo, National Geographic oraz Magnum Photos, którzy wyłonili najlepszych.

Kategoria „The Portratist” ukierunkowana było na fotografowanie ludzi. Główną nagrodę zdobył Can Dagrsiani z Turcji. Zwycięskie zdjęcie jest częścią serii „Inside Out, and in his words”, która opowiada historię dwojga ludzi z różnymi elementami architektonicznymi w poszukiwaniu tożsamości. Fotografia została wykonana klasycznym aparatem dalmierzowym – Voigtlander Bessa r2a.

Główną nagrodą „Photographer of the Year" został uhonorowany paryski fotograf – Zacharie Rabehi. Jego celem jest ukazywanie prawdy na zdjęciach, natomiast jego marzeniami od zawsze było podróżowanie i dokumentowanie świata.
Główną nagrodą „Photographer of the Year" został uhonorowany paryski fotograf – Zacharie Rabehi. Jego celem jest ukazywanie prawdy na zdjęciach, natomiast jego marzeniami od zawsze było podróżowanie i dokumentowanie świata.© © Zacharie Rabehi / [www.eyeem.com](https://www.eyeem.com/)

Fotograf odnalazł się w Indiach, dokąd przeprowadził się w 2008 roku. Praca, która zapewniła mu nagrodę, przedstawia kobietę, która przeżyła oblanie kwasem w wieku zaledwie miesiąca życia. Napaść zabiła matkę Shaboo, przedstawionej na zdjęciu. Te okrutne ataki są niesamowicie popularne w okolicach Indii, Pakistanu oraz Bangladeszu.

Anthony Holland Parkin z Getty Images powiedział o zwycięzcy: „Zacharie Rabehi zaprezentował ogromny talent i fotoreporterską perfekcję w swojej dotychczasowej pracy przez opowiadanie ważnych historii, różnorodność i zdecydowanie chciałbym z nim pracować w ramach jego przyszłej kariery”.

Ralph Pollack, berliński fotograf, zdominował kategorię „The Architect”. Swoim Fuji X-E1 wykonał zdjęcie Haus des Reisens w okolicy Alexanderplatz w stolicy Niemiec. Jak mówi sam autor: „Znalazłem to na zapleczu budynku”. Można powiedzieć, że zdecydowanie szczęście mu dopisało!
Ralph Pollack, berliński fotograf, zdominował kategorię „The Architect”. Swoim Fuji X-E1 wykonał zdjęcie Haus des Reisens w okolicy Alexanderplatz w stolicy Niemiec. Jak mówi sam autor: „Znalazłem to na zapleczu budynku”. Można powiedzieć, że zdecydowanie szczęście mu dopisało!© © Ralph Pollack / [www.eyeem.com](https://www.eyeem.com/)
W kategorii „The Greag Outdoors” wygrała Ji-hyun Park z Korei Południowej. Fotografka wykonała dość nietypowe zdjęcia jak dla swojej twórczości (zajmuje się głównie krajobrazami i zachodami słońca). Jej graficzna fotografia przestawia połamane trzciny, zanurzone do połowy w wodzie. Geometryczne linie świetnie ze sobą współgrają. Zdjęcie zostało wykonane w Gumanri Pond, przy użyciu aparatu Sony NEX-5T.
W kategorii „The Greag Outdoors” wygrała Ji-hyun Park z Korei Południowej. Fotografka wykonała dość nietypowe zdjęcia jak dla swojej twórczości (zajmuje się głównie krajobrazami i zachodami słońca). Jej graficzna fotografia przestawia połamane trzciny, zanurzone do połowy w wodzie. Geometryczne linie świetnie ze sobą współgrają. Zdjęcie zostało wykonane w Gumanri Pond, przy użyciu aparatu Sony NEX-5T.© © Jihyun Park / [www.eyeem.com](https://www.eyeem.com/)
Zdjęcie autorstwa Pantea Naghavi, które wygrało w kategorii „The Photojournalist", przedstawia matkę karmiącą dziecko tuż po tym, jak sprzedała wszystko, co miała, aby móc opłacić leczenie. Rodzicielska miłość poruszyła jurorów i przyznała nagrodę fotografce z Iranu. Ta emocjonalna fotografia została zarejestrowana Canonem EOS 6D.
Zdjęcie autorstwa Pantea Naghavi, które wygrało w kategorii „The Photojournalist", przedstawia matkę karmiącą dziecko tuż po tym, jak sprzedała wszystko, co miała, aby móc opłacić leczenie. Rodzicielska miłość poruszyła jurorów i przyznała nagrodę fotografce z Iranu. Ta emocjonalna fotografia została zarejestrowana Canonem EOS 6D.© © Pantea Naghavi / [www.eyeem.com](https://www.eyeem.com/)
Nagroda „The Street Photographer” powędrowała w ręce Reuvena Halevi, pochodzącego z Norwegii, a mieszkającego we Włoszech. Podczas spaceru ze swoim Fuji X100T natknął się na grupę zakonnic, które idealnie zamknęły mu się między dwoma znakami zakazu wjazdu na roku Placu św. Piotra w Rzymie. Zdjęcie nazwał „Tylko dla zakonnic”, co faktycznie jest silnie wymowne, zwłaszcza w kontekście miejsce, gdzie została wykonana fotografia.
Nagroda „The Street Photographer” powędrowała w ręce Reuvena Halevi, pochodzącego z Norwegii, a mieszkającego we Włoszech. Podczas spaceru ze swoim Fuji X100T natknął się na grupę zakonnic, które idealnie zamknęły mu się między dwoma znakami zakazu wjazdu na roku Placu św. Piotra w Rzymie. Zdjęcie nazwał „Tylko dla zakonnic”, co faktycznie jest silnie wymowne, zwłaszcza w kontekście miejsce, gdzie została wykonana fotografia.© © Reuven Halevi / [www.eyeem.com](https://www.eyeem.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)