40 Mpix i piksele wielkości 1 mikrometra. Nowa matryca OmniVision to rewolucja

40 Mpix i piksele wielkości 1 mikrometra. Nowa matryca OmniVision to rewolucja

40 Mpix i piksele wielkości 1 mikrometra. Nowa matryca OmniVision to rewolucja
Marcin Watemborski
11.01.2021 09:09, aktualizacja: 26.07.2022 14:35

Dopiero co pisaliśmy o 32-megapikselowej matrycy OmniVision OV32B przeznaczonej do selfie, a firma już zaskakuje kolejnym produktem. Nowy sensor OV40A pozwoli rejestrować znacznie więcej światła przy swoim niewielkim fizycznie rozmiarze.

Matryca OmniVision OV40A to rewolucja na rynku fotografii mobilnej. Ten sensor ma rozmiar 1/1.7 cala i wykorzystuje technologię OmniVision PureCel Plus-S, czyli scalanie pikseli dla lepszych osiągów. Rozdzielczość 40 Mpix w połączeniu z 1-mikronowymi pikselami pozwoli zarejestrować znacznie więcej światła, a to dopiero początek.

Nowy sensor jest przeznaczony dla smartfonów fotograficznych nowej generacji. Producent zauważa, że jest on najlepszy w swojej klasie. OV40A zarejestruje więcej światła, a w połączeniu z zaawansowanymi technologiami odszumiania obrazu, zapewni obraz doskonałej jakości w kiepskich warunkach oświetleniowych.

OV40A oferuje kilka trybów zapisu obrazu HDR – zarówno dla zdjęć, jak i filmów. Nie zabrakło możliwości nagrywania w zwolnionym tempie, dzięki wysokiemu klatkażowi sięgającemu 240 kl./s ze wsparciem autofokusa opartego na detekcji fazy. Podobnie jak sensor OM32B, ten również ma strukturę opartą na poczwórnej siatce pikseli.

Matryca pozwoli na zarejestrowanie 40-megapikselowych zdjęć z prędkością 30 kl./s. Po włączeniu opcji scalania sąsiadujących pikseli będzie to rozdzielczość 10 Mpix i 120 kl./s z poprawionymi osiągami pod kątem trudnych warunków oświetleniowych. Nagrywanie w rozdzielczości 4K odbywa się z klatkażem 60 kl./s, natomiast Full HD do 240 kl./s z ciągłym autofokusem.

Póki co, nie wiadomo, którzy producenci smartfonów będą wykorzystywali nowe matryce OmniVision.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)