50 Mpix, Dual Pixel Pro, Smart ISO Pro i wiele więcej. Oto najnowsza matryca Samsunga

50 Mpix, Dual Pixel Pro, Smart ISO Pro i wiele więcej. Oto najnowsza matryca Samsunga25.02.2021 09:07
50 Mpix, Dual Pixel Pro, Smart ISO Pro i wiele więcej. Oto najnowsza matryca Samsunga

Samsung ISOCELL GN2 to matryca do smartfonów, która zachwyca swoją specyfikacją. W połączeniu z algorytmami sztucznej inteligencji wyniesie fotografię obliczeniową na znacznie wyższy poziom. Jest na czym zawiesić oko!

Sensor Samsung ISOCELL GN2 to przedstawicie drugiej generacji matryc do smartfonów fotograficznych Samsunga o rozdzielczości 50 megapikseli. Pojedynczy piksel ma rozmiar 1,4 mikrometra, co przełoży się na zwiększenie możliwości przyjmowania światła przez czujnik, jak też na rozszerzenie dynamiki tonalnej.

Matryc ma fizyczny rozmiar 11,4 x 8,6 mm, a duże piksele współpracują z technologią scalania sąsiadujących fotodiod. Innymi słowy, mogą przyjąć tyle światła, co piksele o fizycznym rozmiarze 2,8 mikrometra, lecz dzieje się to kosztem zmniejszenia rozdzielczości końcowego obrazu.

Dual Pixel Pro: Fast and accurate autofocus for ISOCELL Image Sensor | Samsung

ISOCELL GN2 została wyposażona w tryb zdjęć o rozmiarze 100 megapikseli, korzystając z zaawansowanego algorytmu mozaikowania, który łączy 3 zdjęcia o rozdzielczości 50 megapikseli w kanałach czerwonym, zielonym i niebieskim. Kolejnym usprawnieniem jest system automatycznego ustawiania ostrości. Technologia Dual Pixel Pro dzieli każdy piksel na dwie fotodiody, co przekształca ię na to, że każdy z nich będzie osobnym punktem autofokusa opartego na detekcji fazy.

Nowy sensor wspiera również technologię Smart ISO Pro, o której pisaliśmy wcześniej. W dużym skrócie, umożliwia ona otrzymanie obrazu HDR z pojedynczej klatki ujętej na dwóch różnych czułościach ISO i wzięcie z nich tego, co dla zdjęcia najlepsze – ostrości i kolorów z klatki o niskiej czułości, detali w ciemnych partiach z tego na wyższej. Końcowe zdjęcie jest dodatkowo odszumione.

Smart-ISO Pro: HDR technology of ISOCELL Image Sensor | Samsung

Samsung ISOCELL GN2 umożliwi kręceni filmów w rozdzielczości Full HD z klatkażem do 480 kl./s, natomiast w 4K do 120 kl./s. Producent informuje, że nowy sensor jest już w masowej produkcji, lecz nie wiemy, którzy producenci smartfonów wykorzystają go jako pierwsi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)