70 aparatów Fujifilm GFX 50R w 8 godzin. Takie rzeczy tylko w fabryce w Sendai

70 aparatów Fujifilm GFX 50R w 8 godzin. Takie rzeczy tylko w fabryce w Sendai
Źródło zdjęć: © © Pixel Village / [YoyTube](https://youtu.be/vn3nfaHrUY)
Monika Homan

02.04.2019 12:36, aktual.: 26.07.2022 15:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli ciekawi was, jak powstają wasze aparaty, wycieczka po fabryce jest idealnym rozwiązaniem. Trafić mogą tam jedynie wybrani, ale na szczęście są jeszcze filmy. Ekipa z kanału Pixel Village odwiedziła fabrykę Fujifilm w Sendai.

Podczas premiery pierwszych pełnoklatkowych bezlusterkowców Nikona oodwiedziliśmy fabrykę tej firmy w Sendai. Niedaleko znajduje się również druga - konkurencyjnej firmy. Twórcy kanału Pixel Village odwiedzili fabrykę Fujifilm, w której produkowane są między innymi średnioformatowe GFX 50R. Na filmie możecie zobaczyć, jak wygląda praca w fabryce. Pokazany jest proce składania aparatów. W ciągu jednej zmiany powstaje tam aż 70 egzemplarzy!

Na wstępie goście są proszeni o zdjęcie butów i włożenie dostarczonych kapci. Wstęp do niektórych pomieszczeń możliwy jest jedynie w specjalnym kombinezonie. W miejscu, gdzie składa się optykę obiektywów w powietrzu nie mogą unosić się nawet najdrobniejsze pyłki, dlatego pracownicy przechodzą zaawansowany proces oczyszczania, zanim wejdą do pomieszczenia, w którym pracują.

FUJIFILM Factory Tour - 2019.

Zwróćcie uwagę, że na filmie nie widać zbyt wiele robotów, które kojarzą się z nowoczesną fabryką. Większość pracy wykonywana jest ręcznie. Za kontrolę jakości również odpowiedzialni są ludzie.

W niektórych miejscach odwiedzający fabrykę goście byli zmuszeni wyłączyć aparaty, producent zabrania fotografowania wybranych części fabryki, strzegąc swoich tajemnic. Zobaczenie fabryki sprzętu fotograficznego jest ciekawym doświadczeniem. Zwłaszcza dla nas, fotografów, którzy korzystamy z zaawansowanego sprzętu, który tam powstaje niemal każdego dnia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)