7777 zdjęć przez 21 lat. Mężczyzna pokazał, jak zmieniał się dzień po dniu

7777 zdjęć przez 21 lat. Mężczyzna pokazał, jak zmieniał się dzień po dniu
Źródło zdjęć: © © Noah Kalina
Marcin Watemborski

23.07.2021 10:54, aktual.: 25.07.2021 10:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Noah Kalina jest fotografem, który zasłynął w mediach społecznościowych dzięki swojemu projektowi prowadzonemu od wielu lat. Codziennie robi jedno zdjęcie, a trwa to już 21 lat. Zobacz, jak zmienił się przez ten czas.

Noah Kalina rozpoczął swój życiowy projekt 11 stycznia 2000 roku. Miał wówczas 19 lat. Po 6 latach opublikował pierwszy filmik, na którym było widać, jak się zmienił przez ten okres. Teraz, 15 lat później, pokazuje znacznie więcej. Mężczyzna ma obecnie 40 lat.

W filmie 7777 dni zobaczymy wykorzystanie algorytmu sztucznej inteligencji, który zajął się wyrównaniem twarzy fotografa i animacją płynnego przejścia między zdjęciami. Wygląda to znacznie bardziej interesująco niż klasyczny film poklatkowy. Można śmiało powiedzieć, że to obraz starzenia się człowieka.

7777 Days

Przetwarzaniem obrazów zajął się programista Michael Notter, będący autorem oprogramowania Lausanne. Dzięki maszynowemu uczeniu jego sztuczna inteligencja potrafi rozpoznać elementy twarzy, wyrównać je oraz odpowiednio połączyć. Punkty kluczowe, które wychwytuje, znajdują się na poziomie oczu, kącików ust oraz nosa.

Oprócz samego dopasowania kąta zdjecia, Lausanne dba o wyrównanie jasności między poszczególnymi klatkami. Na końcu skaluje zdjęcia do rozdzielczości 4K, po czym zapisuje klip. Notter wziął pod uwagę jednak ilość materiału, jaką dostarczył mu Kalina i postanowił uśrednić film. Każda klatka jest wynikiem zlepku 60 zdjęć, dzięki czemu cały klip znacznie się skrócił.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)