Instagram stworzył darmową aplikację do nagrywania filmów hyperlapse

Dzięki twórcom Instagrama, możemy nagrywać filmy poklatkowe hyperlapse z ręki przy wykorzytaniu iPhone'a lub iPada.

Po cichu Instagram zaprezentował dzisiaj nową darmową aplikację Hyperlapse from Instagram. Jak nazwa wskazuje, program służy do tworzenia trwających do 45 minut płynnych filmów poklatkowych typu hyperlapse.

Tego typu materiały są ostatnio bardzo popularne. Na Fotoblogii prezentowaliśmy między innymi filmy hyperlapse z Barcelony i stolicy Korei Północnej, a ostatnio także niezwykle dopracowny materiał "Lake of Dreams". Filomy hyperlapse można oczywiście przygotowywać profesjonalnie wykorzystując masę drogiego sprzętu lub amatorsko, jak ekipa DigitalRev. Twórcy aplikacji Instagram proponują jednak o wiele prostsze rozwiązanie, które dla wiele z nas w zupełności wystarczy.

Aplikacja Hyperlapse from Instagram jest niezwykle prosta w obsłudze. Nie trzeba się nigdzie rejestrować czy zapisywać do newsletterów. Wystarczy pobrać, uruchomić i wcisnąć spust. Program rejestruje do 45 minut filmu (w iPhone 4 do 10 min.), który następnie można przyśpieszyć w tempie x2, x4, x6, x8, x10 lub x12. Efekt każdego stopnia przyśpieszenia można od razu podejrzeć na ekranie. Aplikacja jest wprawdzie niezwykle prosta, ale też przemyślana.

W trakcie nagrywania widać czas nagrywania, ale także czas gotowego filmu, który powstanie po przyśpieszeniu. Po zapisaniu, nagranie można od razu udostępnić na Instagramie czy Facebooku lub zrobić to później z poziomu Rolki aparatu. Program jest wyposażony w system stabilizacji obrazu, który wykorzystuje żyroskop, aby ustalić położenie urządzenia i odpowiednio wystabilizować obraz. Oczywiście, nie jest to stabilizacja optyczna, ale radzi sobie całkiem nieźle.

Zobacz również: Jak zrobić obrotową platformę do ciekawych zdjęć poklatkowych?

Program Hyperlapse from Instagram można pobrać w App Store za darmo.

Podziel się:

Także w kategorii Fotografia mobilna:

7 pomysłów na ciekawe zdjęcia smartfonem - bez wychodzenia z domu Za duży nos, za małe uszy. Mobilne portrety. VSCO nieudolnie walczy z Instagramem Smartfon jak cytryna, czyli co można wycisnąć z aparatów w słuchawce? Część II Kiedyś i dziś na jednym zdjęciu, czyli układanki fotograficzne z aplikacją Timera Lenka, czyli czarno na białym w smartfonowym aparacie Profesjonalni fotografowie mobilni istnieją. Poznajcie grupę Tiny Collective Afterlight - edytor, który warto przetestować Smartfon jak cytryna. Co można wycisnąć z aparatów w słuchawce? Kolorowe kredki w smartfonie noszę, czyli Repix Okulary przeciwsłoneczne Tens przenoszą Instagrama do świata rzeczywistego Fisheye Pro, czyli emulator rybiego oka Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 3] Lory Stripes, czyli paski, linie i zawijasy Blender - program, który nie zawiera filtrów, ale potrafi nieźle namieszać Diana Photo App, czyli aplikacja dla fanów "True Detective" W fosie z iPhone'em, czyli fotografia koncertowa przez smartfona Koniec z losowymi zdjęciami, czyli R.I.P. Rando Zaskakujące Rando, czyli fotograficzna zabawa na okrągło Zagraniczni fotoreporterzy, których warto śledzić na Instagramie Nos jak u Pinokia i twarz jak po botoksie, czyli Facetune w akcji Polscy fotoreporterzy, których warto śledzić na Instagramie Mextures - aplikacja do obróbki zdjęć w sposób inny niż wszystkie Promują tych, którzy robią telefonem wysmakowaną fotografię. Wywiad z VSCO Poland

Popularne w tym tygodniu:

Darmowa aplikacja, dzięki której wrzucisz zdjęcia na Instagram z poziomu komputera