Adobe Lightroom 4 w Mac App Store za 150 dolarów

Adobe Lightroom 4 w Mac App Store za 150 dolarów

Adobe Lightroom 4 w Mac App Store za 150 dolarów
Adobe Lightroom 4 w Mac App Store za 150 dolarów
Krzysztof Basel
11.05.2012 12:00, aktualizacja: 26.07.2022 20:33

Adobe Lightroom 4 to kolejny program tej firmy, który jest już dostępny w Mac App Store. To zarazem pierwszy profesjonalny produkt Adobe sprzedawany poprzez sklep Apple.

Adobe Lightroom 4 to kolejny program tej firmy, który jest już dostępny w Mac App Store. To zarazem pierwszy profesjonalny produkt Adobe sprzedawany poprzez sklep Apple.

Najnowszy program do obróbki zdjęć Lightroom 4 jest dostępny w sprzedaży od początku marca w cenie o połowę mniejszej niż jego poprzednik. W wersji pudełkowej Lightroom 4 kosztuje 134 euro (ok. 560 zł) za pełną edycję i 76 euro (ok. 320 zł) za aktualizację. Kupując poprzez Mac App Store, zapłaci się odrobinę mniej - prawie 150 dolarów, czyli w przeliczeniu ok. 495 zł. Niestety, produkt nie jest (jeszcze?) dostępny w polskim Mac App Store. Aby go kupić, trzeba mieć konto z USA.

Do tej pory Adobe udostępniało poprzez oficjalny sklep Apple'a tylko mniej zaawansowane programy dla entuzjastów - Adobe Photoshop Elements, Premiere Elements czy Revel. Ciekawe, czy Lightroom 4 to wyjątek, czy raczej pierwszy z profesjonalnych programów Adobe w Mac App Store. Do sprzedaży w zwykłych sklepach dopiero co trafił pakiet Adobe Creative Suite CS6, zatem kto wie, czy za miesiąc, może dwa nie zobaczymy tych programów w App Store.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że prawdopodobnie Adobe oddaje firmie Apple aż 45 dolarów z jednego sprzedanego poprzez Mac App Store Lightrooma 4. To standardowa prowizja firmy z Cupertino ze wszystkich aplikacji w sklepie. Jako użytkownik Maków bardzo cenię sobie tę formę dystrybucji oprogramowania. Zastanawiam się jednak, czy nie wolałbym, aby Adobe zamiast oddawać tę kwotę firmie Apple, dało ją klientom, obniżając cenę w zwykłych sklepach.

Nowe oprogramowanie Adobe wyróżnia się przede wszystkim nowym mechanizmem korygowania tonów, który ma wydobywać cały zakres dynamiczny aparatu. Pozwala to uzyskiwać wyraźne szczegóły w cieniach i rozjaśnienia. Ciekawie zapowiadają się też ulepszone mechanizmy regulacji automatycznej dynamicznie ustawiające wartości ekspozycji i kontrastu oraz dodatkowe funkcje regulacji lokalnej, w tym redukcji szumów, usuwania mory i balansu bieli. W module Develop znajduje się nowa funkcja podglądu, która pozwala fotografowi dopasowywać obrazy do docelowej przestrzeni kolorów.

Zerknijcie na szczegółową recenzję nowego Lightrooma 4, przygotowaną na łamach Fotoblogii:

Źródło: The Verge

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)