Adobe Lightroom otrzyma wsparcie technologii Apple M1 i Windows Arm

Adobe Lightroom otrzyma wsparcie technologii Apple M1 i Windows Arm
Marcin Watemborski

09.12.2020 09:16, aktual.: 26.07.2022 14:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Adobe wykonuje krok do przodu w związku z aktualizacjami platform opartych na technologiach Apple M1 oraz Arm, które niebawem obsługiwane. Nowy Lightroom będzie współpracował również z formatem Apple ProRAW.

Nowa wersja Adobe Lightroom będzie wspierała komputery oparte na technologiach Apple M1 oraz Qualcomm Snapdragon, czyli Windows 10 Arm. Wśród nowych opcji znajdzie się również obsługa nowego formatu zdjęć Apple ProRAW, o który szerzej pisaliśmy w osobnym artykule. Dodatkiem dla urządzeń z iOS oraz iPadOS będzie możliwość dodania widgetu do pulpitu. Nie zabraknie też udoskonalenia kilku błędów.

Podczas wirtualnej konferencji Adobe, producent zwrócił uwagę na to, że Adobe Photoshop oraz Lightroom otrzymają wspomniane wsparcie nowych technologii na początku 2021 roku, lecz nie określił konkretnie, kiedy.

Wśród nowości znalazł się plan Lightroom Starter, który będzie aktywny jedynie w Australii i Nowej Zelandii. Umożliwi on darmowe korzystanie z kluczowych narzędzi Lightrooma bez wykupowania subskrypcji ani ograniczeń czasowych. Niestety nie ma informacji na temat tego, czy plan pojawi się w Polsce.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)