Adobe MAX 2019: Nowe projekty wykryją manipulacje, zmienią światło i więcej

Adobe MAX 2019: Nowe projekty wykryją manipulacje, zmienią światło i więcej
Marcin Watemborski

07.11.2019 08:44, aktual.: 26.07.2022 15:32

Doroczna konferencja Adobe MAX dobiegła końca. Oprócz nowej odsłony programu Adobe Photoshop CC 2020, zobaczyliśmy jego wersję na iPada oraz nową aplikację Adobe Photoshop Camera na smartfony. Oprócz tego, Adobe pokazało kilka nowych projektów, które są naprawdę interesujące. Rzućcie na to okiem.

About Face

Ten projekt koncentruje się na portretach. Zadaniem algorytmu jest rozpoznanie, czy twarz została przerobiona oraz pokazanie stref, gdzie doszło do największych manipulacji na podstawie ”mapy ciepła”.

#ProjectAboutFace: Adobe MAX 2019 (Sneak Peek) | Adobe Creative Cloud

All In

To ciekawe rozwiązanie ma… dodać fotografa do zdjęcia grupowego! Prosta sprawa – wrzucacie 2 zdjęcia – jedno grupowe, bez fotografa, a drugie samego fotografa w tej samej scenerii. Algorytm rozpoznawania twarzy wykryje kogo nie ma do zdjęcia i doda tę osobę automatycznie. W końcu fotografowie będą mieli pamiątki ze wspólnych podróży!

#AllinSneak: Adobe MAX 2019 (Sneak Peek) | Adobe Creative Cloud

Sweet Talk

Jeśli słyszeliście wcześniej o animowanych portretach, to w przypadku Sweet Talk mamy do czynienia z bardziej ich zaawansowaną wersją. Na podstawie zdjęcia oraz pliku audio, program automatycznie ożywi portret, który będzie mówił to, co zostało nagrane. Fajna opcja do wysyłania wiadomości głosowych.

#SweetTalkSneak: Adobe MAX 2019 (Sneak Peek) | Adobe Creative Cloud

Image Tango

Projekt bazuje na uzupełnianiu kształtów teksturami, co może być bardzo przydatne w tworzeniu wizualizacji dla sklepów internetowych. Jeśli macie odpowiedni pattern, po prostu wlewacie go w kształt. Na przykładowym filmiku zwróćcie uwagę, jak działa to w przypadku torebek. To narzędzie może bardzo przyspieszyć pracę wielu grafikom, albo nawet pracownikom sklepów, bo wydaje się być to naprawdę banalne.

#ImageTango: Adobe MAX 2019 (Sneak Peek) | Adobe Creative Cloud

Light Right

Na koniec jeden z najbardziej zachwycających projektów moim zdaniem. Light Right, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy światła. Sztuczna inteligencja przeanalizuje zdjęcie pod kątem padania światła i pozwoli zmienić jego kierunek. Nie dotyczy to jedynie zdjęć portretowych, jak w przypadku trybów portretowych stosowanego w smartfonach, ale również innych scen.

#LightRightSneak: Adobe MAX 2019 (Sneak Peek) | Adobe Creative Cloud

Za pomocą Light Right możecie nie tylko zmienić kierunek światła, ale jego natężenie i kolor, zmieniając dzień w nastrojowy wieczór, co na pewno doda uroku zdjęciom krajobrazowym. Co więcej – Light Right działa również w przypadku filmów, wiec mamy tu do czynienia z naprawdę zaawansowanymi algorytmami.

Oczywiście, jak zwykle w przypadku konferencji Adobe MAX, nie mamy pewności, że którykolwiek z projektów wejdzie w życie przy okazji aktualizacji pakietów Adobe CC. Dobrze jednak jest zobaczyć rozwój programów i to, jak sztuczna inteligencja może ułatwić pracę fotografom, grafikom i fotoedytorom.

Adobe Creative Cloud – streaming na żywo

Ciekawą opcją, którą firma pokazała podczas konferencji Adobe MAX 2019 jest opcja streamingu na żywo. Inspiracją dla Adobe są działania YouTube oraz popularny wśród miłośników gier Twitch.

Wygląda na to, że dodanie opcji streamingu nie będzie skomplikowane, a obsłużenie jej będzie jeszcze prostsze. Adobe zamierza dodać po prostu przycisk, który umożliwi użytkownikowi włączenie strumieniowania i nawiązania rozmowy z wybranym pracownikiem. Odbiorcy będą mogli również zadawać pytania i komentować treść.

Widzę dla tego genialne rozwiązanie – nie tylko w codziennej pracy retuszerów, grafików i fotografów pracujących w zespołach, ale również dla warsztatowców. Dedykowana platforma zdecydowanie ułatwi komunikację z kursantami i pozwoli trzymać oprogramowanie, jak również wykłady w jednym miejscu.

Z niecierpliwością czekam na kolejną konferencję, a tymczasem, jeśli chcecie poczytać więcej o działaniach Adobe, rzućcie okiem na stronę internetową firmy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)