Adobe nie próżnuje - nowe aktualizacje i pełna wersja Photoshopa na iPady

Adobe nie próżnuje - nowe aktualizacje i pełna wersja Photoshopa na iPady

Adobe nie próżnuje - nowe aktualizacje i pełna wersja Photoshopa na iPady
Źródło zdjęć: © © Adobe / [adobe.com](https://www.adobe.com/pl/creativecloud/photoshopecosystem.html)
Monika Homan
16.10.2018 08:01, aktualizacja: 26.07.2022 16:07

Firma Adobe wypuściła aktualizacje swoich programów. Na konferencji Adobe MAX można było tez zobaczyć pełną wersję Photoshopa na iPady.

Podczas konferencji Adobe MAX firma Adobe ogłosiła wprowadzenie pełnej wersji Photoshopa CC na iPady. Program przygotowywany był od 18 miesięcy, a efektem prac jest kompletny Photoshop, z którego będziecie mogli korzystać na urządzeniach mobilnych Apple - wykorzystuje ten sam kod źródłowy i algorytmy. Różni się za to trochę interfejs. Został zmieniony tak, żeby można było wygodnie pracować na ekranie dotykowym.

Photoshop for iPad hands-on: an exclusive look

Dzięki synchronizacji z Creative Cloud, zmiany wprowadzone na iPadzie zobaczymy także na innych urządzeniach. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, ale z pewnością nie będziemy musieli na nią długo czekać.

Również wersja Photoshopa na desktopach została zaktualizowana. Weszła w życie ulepszona funkcja "Wypełnienie z uwzględnieniem zawartości". Dzięki technologii "Adobe Sensei" można będzie skalować i obracać źródłowe piksele. Również narzędzie wypaczenie zostało udoskonalone - program pozwoli zablokować wybrane obszary, a nawet nakładac na siebie efekty wypaczenia. Dodano też aktywy podgląd trybów mieszania, a skrót "Command + z" ("ctrl+z") pozwoli na cofnięcie kilku, a nie tylko jednego kroku. Również osoby pracujące z tekstem mogą liczyć na usprawnienie pracy.

What's New in Photoshop CC (October 2018) | Adobe Creative Cloud

Zaktualizowano również aktualizacja do Lightrooma CC. Po jej zainstalowaniu tworzenie panoram HDR będzie znacznie łatwiejsze, bo scalanie będzie teraz jedną operacją. Program pozwoli też na zaznaczenie elementów tła, lub pierwszego planu o określonej głębokości na zdjęciach HEIC. Zredukowane zostały również szumy powstające podczas usuwania "Zmętniania atmosferycznego" ("Dehaze").

What's New in Lightroom CC (October 2018) | Adobe Creative Cloud

Więcej informacji znajdziecie na stronie Adobe.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)