Anty-fotograf, czyli najgorsze zdjęcia ślubne Iana Weldona

Anty-fotograf, czyli najgorsze zdjęcia ślubne Iana Weldona

Anty-fotograf, czyli najgorsze zdjęcia ślubne Iana Weldona
Źródło zdjęć: © © [Ian Weldon](http://ianweldon.com/)
Justyna Kocur-Czarny
12.08.2019 10:41, aktualizacja: 26.07.2022 15:41

Ian Weldon przedstawia się następująco: “Nie jestem fotografem ślubnym” i zatrzymuje w kadrze absurdalne oraz zabawne sytuacje z wesel. Takich zdjęć nie chcecie zobaczyć w swoim albumie. Chyba, że macie dużo dystansu i poczucia humoru - przekonajcie się.

Dzień wesela jest bardzo stresujący i obfituje w wiele nieprzewidzianych sytuacji. Często zdarza się, że zdjęcia z reportażu ślubnego przedstawiają wszystko w różowych barwach i wygładzają niedociągnięcia. W efekcie, jak by nie było naprawdę, jako pamiątkę otrzymujemy wzruszający i pozbawiony wszelkich niedoskonałości materiał. A gdyby tak przestać się silić na perfekcjonizm i przyjąć, że nieidealne też może być piękne?

Ian Weldon podchodzi do fotografii ślubnej z dużym dystansem. Zamiast ustawiać wszystkich w idealnej linii i robić zdjęcia parze młodej z każdym z gości, z wymuszonymi uśmiechami, fotograf dokumentuje wpadki, zabawne miny i nietypowe sytuacje. Dziura w spodniach, nieproszony gość w kadrze, zniesmaczona mina? Zatrudniając tego fotografa musicie się liczyć z tym, że te wszystkie chwile zostaną uwiecznione.

To duży kontrast względem perfekcyjnych zdjęć przy świetle zachodzącego słońca, gdzie wszyscy mają nienaganne pozy, a każdy element na zdjęciu jest starannie wyreżyserowany. Ale wiecie co? Ten naturalizm bardzo mi się podoba i myślę, że może stanowić świetną pamiątkę. Jedno jest pewne: te zdjęcia zapadają w pamięć. Charakterystyczny styl jest towarem deficytowym, bo wśród fotografów ślubnych znajdziecie mnóstwo niemal identycznych zdjęć.

Na podstawie zdjęć Iana powstała najpierw wystawa fotograficzna, a obecnie można kupić album fotograficzny z wyborem jego prac. Jeśli spodobała wam się jego twórczość i poczucie humoru, to więcej zdjęć jego autorstwa możecie znaleźć tutaj.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)