Artystka i jej pies odtwarzają obrazy znanych malarzy. To ich sposób na nudę

Artystka i jej pies odtwarzają obrazy znanych malarzy. To ich sposób na nudę

Święta Weronika, obraz anonimowego artysty - oryginał i współczesna interpretacja.
Święta Weronika, obraz anonimowego artysty - oryginał i współczesna interpretacja.
Źródło zdjęć: © ©ElizaReinhard/Inastagram
Karolina Modzelewska
08.02.2021 06:06, aktualizacja: 26.07.2022 14:33

Wyzwanie Getty Museum Challenge przeżywa swój renesans. Wiele osób świetnie się bawi, odtwarzając znane na całym świecie działa sztuki. W zabawie wzięła udział mieszkająca w Lantanie w Teksasie artystka Eliza Reinhardt, która od ponad roku razem ze swoim pupilem tworzy zabawne arcydzieła.

Paul Getty Museum w Los Angeles, które zostało zamknięte ze względu na pandemię COVID-19 ,wymyśliło specjalne wyzwanie dla miłośników sztuki. W minionym roku zaproponowało swoim fanom, aby "odtworzyli dzieło sztuki z przedmiotami (i ludźmi)" w zaciszu własnego domu. Zadanie bardzo szybko zyskało na popularności, a kreatywność niektórych osób naprawdę zaskakiwała.

Jak się jednak okazuje, niektóry wciąż inspirują się Getty Museum Challenge. Przykładem takiej osoby jest artystka - Eliza Reinhardt i jej pies – owczarek australijski Finn. Niezwykła dwójka od ponad roku wspólnie odwzorowuje znane obrazy, rzeźby, a nawet kultowe postaci. W kolekcji zdjęć Reinhardt, która jest dostępna m.in. na Facebooku i Instagramie, można odnaleźć nawet Finna wystylizowanego na amerykańskiego polityka Berniego Sandersa (siedzącego na krześle i ubranego w kultowe już rękawiczki).

Twórczość Reinhardt i Finna pokazuje niesamowitą więź między psem i człowiekiem. Wśród ich interpretacji można znaleźć m.in. twórczość: Edwarda Muncha, Michiela Sweertsa, Jana Van Kessela, Marca Chagalla czy Jamesa Ensora.

Na stronie internetowej artystki można przeczytać, że jej prace to sposób na poszukiwanie własnej osobowości i odzyskanie wspomnień utraconych w wyniku urazowego uszkodzenia mózgu. Reinhardt zaznacza: "osadowe dodawanie i odejmowanie farby funkcjonuje zarówno jako dosłowna, jak i metaforyczna archeologia pamięci. Twarze są pofragmentowane, połamane i ukryte, niejednoznaczne, ale szczere".

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)