GoPro przywraca do sprzedaży swojego drona Karma. Czy tym razem będzie lepiej?

GoPro przywraca do sprzedaży swojego drona Karma. Czy tym razem będzie lepiej?

GoPro Karma
GoPro Karma
Marcin Falana
02.02.2017 21:01, aktualizacja: 26.07.2022 18:38

GoPro Karma to dron, który musiał zostać wycofany z rynku w związku z problemami z zasilaniem. Producent rozwiązał usterkę i wraca z Karmą, miejmy nadzieję, że dobrą.

W listopadzie zeszłego roku firma GoPro musiała wycofać z rynku swojego drona Karma ze względu na problemy z zasilaniem. Użytkownicy skarżyli się, że Karma traci zasilanie podczas lotu. 2500 sztuk Karmy musiało wrócić do producenta. Wydawało się to gwoździem do trumny firmy, która w ostatnim czasie musiała też przejść restrukturyzację w związku z problemami finansowymi. Żeby nie stracić dobrego wizerunku, firma dawała kamerkę Hero 5 wszystkim, którzy zwrócili Karmę.

GoPro Karma
GoPro Karma

Jednak GoPro wstaje z kolan i na swoim blogu informuje o ponownym wprowadzeniu drona do sprzedaży. Nowa Karma jest prawie identyczna jak pierwsza z tą różnicą, że przeprojektowano zatrzask akumulatora, który powodował utraty zasilania. Krótko mówiąc, dość prosty zabieg rozwiązał problem, jednak czy tak jest rzeczywiście, pokaże najbliższy czas i testy użytkowników.

GoPro: Meet Karma

Podstawową zaletą tego drona jest mobilność – może zostać złożony i schowany do plecaka. W pudełku z Karmą znajdziemy także uchwyt do kamery, który jest 3-osiowym stabilizatorem. Umożliwia on płynne ujęcia „z ręki”. Uchwyt można też zamocować do plecaka, samochodu itp. Karma rozpędza się do prędkości 56 km/h i pozwala na filmowanie i fotografowanie z dystansu 3 km. Dron jest kompatybilny z kamerkami Hero 5 Session oraz Hero 4 Black i Silver za pomocą przejściówki. Sama Karma to wydatek - 800 dolarów, a z kamerką Hero 5 - 1100 dolarów. Na początku dron pojawi się w sprzedaży w USA, reszta świata musi poczekać do wiosny. Największą konkurencją jest oczywiście DJI Mavic Pro, który na naszym rynku kosztuje około 5200 zł (1000 dolarów).

GoPro HERO5 + Karma: The Launch in 4K

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)