Brytyjska policja będzie mogła przejmować i zatrzymywać drony

Brytyjska policja będzie mogła przejmować i zatrzymywać drony

Brytyjska policja będzie mogła przejmować i zatrzymywać drony
Marcin Watemborski
31.01.2020 12:01, aktualizacja: 26.07.2022 15:01

W Wielkiej Brytanii wiele się zmienia. Całkiem niedawno mieliśmy do czynienia z kilkoma incydentami z nielegalnym wykorzystaniem dronów na terenie lotnisk oraz wprowadzeniem zaawansowanego systemu kontroli bezzałogowych statków powietrznych. Niebawem może pojawić się nowe prawo.

Popularność dronów przyczynia się do ich nielegalnego wykorzystywania. Mimo wielu ograniczeń, operatorzy często wlatują w zakazane strefy, co wywołuje liczne problemy, jak blokady lotnisk. Projekt ustawy, który niedawno trafił do brytyjskiego parlamentu zapowiada umożliwienie policji przechwytywania dronów i ich konfiskaty.

Głównie chodzi o bezzałogowe śmigłowce, które pojawiają się w okolicach lotnisk oraz więzień. Jeśli policja zauważy taką maszynę – będzie mogła ją ściągnąć, przeszukać i namierzyć pilota, który będzie musiał się srogo tłumaczyć. Drony mogą służyć nie tylko do podglądania zabezpieczeń, ale również do dostarczania nielegalnych substancji i wiadomości.

Piloci wspomnianych maszyn będą mogli zostać ukarani od ręki, jeśli nie przedstawią stróżom prawa stosownych dokumentów, uprawniających ich do przelotów w ogóle, a tym bardziej w miejscach szczególnie strzeżonych. Regulacja prawna, która niedługo może wejść w życie ma dotknąć operatorów latających bez uprawnień. Fotografowie i filmowcy mogą się czuć bezpiecznie, ponieważ będą mogli dalej pilotować drony bez większych przeszkód – oczywiście, jeśli będą posiadali stosowne zezwolenia i licencje.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie brytyjskiego parlamentu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)