Był już „szop”, czas na lemura. Przed wami Photolemur – edytor z zaawansowanym algorytmem automatycznego poprawiania zdjęć

Był już „szop”, czas na lemura. Przed wami Photolemur – edytor z zaawansowanym algorytmem automatycznego poprawiania zdjęć

Był już „szop”, czas na lemura. Przed wami Photolemur – edytor z zaawansowanym algorytmem automatycznego poprawiania zdjęć
Marcin Watemborski
21.10.2016 13:06, aktualizacja: 26.07.2022 18:48

Photolemur to nowy program do edycji zdjęć, który wyróżnia się na tle innych zaawansowaną automatyką. Niedawno wspominaliśmy o w pełni automatycznym Photoshopie, przyszłość nadeszła szybciej, niż myśleliśmy.

Program Photolemur jest tworzony przez grupę zapaleńców fotografowania z Wielkiej Brytanii. Trzeba przyznać, że pomysł napisania „pierwszego na świecie w pełni automatycznego rozwiązania do automatycznego poprawiania zdjęć” jest genialny. Na pewno ułatwi on pracę wielu z nas.

Misją Phtolemura jest wypełnienie luki między tym, co widzą oczy, a tym, co rejestruje aparat. Photolemur nie zakrzywia rzeczywistości, lecz sprawia, że zdjęcia wyglądają pięknie i naturalnie – tak jak widzicie scenę podczas fotografowania. Dodatkowo nie wymaga on nauki ani silnego zaangażowania w pracę. Robi wszystko dla was.

Edytor jest postawiony na samouczącym się algorytmie, który analizuje zdjęcia w ułamku sekundy – twarze, kolory oraz przedmioty. Następnie podejmuje próbę automatycznego poprawienia zdjęcia w taki sposób, jak robią to ludzie – poprawia kolorystykę, ekspozycję, szumy, koryguje światła. Dodatkowo automatycznie wprowadza funkcję dehaze.

Obraz
Obraz;

Po wprowadzeniu podstawowych korekcji, program na podstawie Waszego sposobu pracy i obróbki, sam dostosowuje zdjęcie tak, by estetycznie było zbliżone do tego, co robiliście wcześniej. Inteligentna bestia!

Obraz
Obraz;

Photolemur jest zdolny do jednoczesnego przetwarzania plików RAW oraz innych, co sprawi, że dostęp do biblioteki będzie szybszy i nie będziemy musieli czekać na to nie wiadomo jak długo.

Obraz
Obraz;

Bezpłatna wersja beta programu Photolemur została udostępniona na komputery Mac, natomiast wersja dla Windows będzie dostępna pod koniec 2016 roku lub na początku 2017. Obecnie programiści pracują nad przystosowaniem aplikacji do działania w przeglądarce oraz na urządzeniach mobilnych.

Obraz
Obraz;

Oficjalna premiera programu Photolemur zaplanowana jest na koniec listopada 2016. Wtedy też zostaną podane ceny. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej producenta.

Obraz
Obraz;

Postaramy się o wersję beta już niedługo i podzielimy się z Wami naszym zdaniem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)