Czy w Canonie 6D Mark II zobaczymy odchylany ekran?

Czy w Canonie 6D Mark II zobaczymy odchylany ekran?

Canon ESO 77D
Canon ESO 77D
Źródło zdjęć: © © MF
Marcin Falana
30.05.2017 10:46, aktualizacja: 26.07.2022 18:29

Premiera EOS-a 6D Mark II zbliża się wielkimi krokami i w związku z tym dowiadujemy się o nim coraz więcej szczegółów. Najnowszym jest obecność w 6D Mark II odchylanego ekranu LCD.

Jeżeli informacje Canon Rumors się potwierdzą, to Canon EOS 6D Mark II będzie pierwszą, pełnoklatkową lustrzanką Canona, która oferuje odchylany i obracany ekran LCD. Wiele na to wskazuje, ponieważ informacje o odchylanym ekranie pojawiły się przy okazji certyfikowania aparatu. W Canonie takie rozwiązanie było dotychczas zarezerwowane dla bardziej amatorskich konstrukcji.

Nie jest to jednak funkcjonalność, która nie występuje w pełnoklatkowych lustrzankach, wystarczy wspomnieć o Pentaksie K1, czy Nikonie D750. W Canonie powinniśmy jednak mieć większą możliwość obracania i odchylania niż tylko wychylania. Można się spodziewać rozwiązania podobnego do tego w lustrzankach z matrycą APS-C, jak chociażby EOS 77D.

Obraz

Kolejne informacje jakie się potwierdzają odnośnie EOS-a 6D Mark II to łączność Wi-Fi i Bluetooth. Aparat ma też być trochę większy od poprzednika. Canon EOS 6D Mark II zostanie zaprezentowany w lipcu, a pierwsze dostawy powinny pojawić się w sierpniu, więc już niedługo przekonamy się czy rzeczywiście będzie to pierwsza pełna klatka Canona z odchylanym ekranem. Wraz z nowym korpusem Canon ma pokazać nowy uchwyt pionowy i możliwe, że nowy obiektyw portretowy EF 85 mm f/1.4L IS.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)