Canon chce zaszkodzić DJI? Najnowszy patent firmy przypomina DJI Osmo

Canon chce zaszkodzić DJI? Najnowszy patent firmy przypomina DJI Osmo30.12.2020 10:00
Canon chce zaszkodzić DJI? Najnowszy patent firmy przypomina DJI Osmo

Canon zmierza w ciekawym kierunku ze swoimi patentami. Niedawno zgłosił projekt dotykowego spustu migawki, a teraz pojawił się gimbal z ekranem i wymiennymi obiektywami. Wygląda na bardziej rozbudowane rozwiązanie niż DJI Osmo.

Dla przypomnienia – DJI Osmo to kamera sprzężona z gimbalem, która charakteryzuje się małymi wymiarami i umożliwia otrzymanie całkiem niezłej jakości nagrań. Canon właśnie pokazał coś podobnego, przy czym ich patent opiera się na systemie wymiennych obiektywów oraz ma mocowanie gorącej stopki na górze.

Patrząc na same rysunki techniczne, należy zauważyć, że gimbal Canona porusza się w dwóch osiach: góra-dół oraz lewo-prawo. Nie widać jednak systemu przypominającego typowy stabilizator z silnikiem, co może sugerować wykorzystanie w urządzeniu stabilizowanej matrycy (IBIS).

421283251945297736

Na podstawie innych rysunków oraz części opisu, można pokusić się o stwierdzenie, że nie jest to gimbal stworzony do nagrywania dynamicznych ujęć, a bardziej mocowanie przeznaczone do wlogowania. Gorąca stopka na górze urządzenia może pełnić rolę uchwytu na akcesoria jak mikrofon czy doświetlająca lampka LED.

Pytanie, które się nasuwa od razu, dotyczy zastosowanego mocowania obiektywów. Rozmiary urządzenia z patentu Canona sugerują bardziej bagnet EF-M niźli nowe szkła RF, przeznaczone do pełnoklatkowych bezlusterkowców. Być może jest to pomysł Canona na podbicie sprzedaży obiektywów do bezlusterkowców APS-C? Trudno to jednoznacznie stwierdzić.

421283251945494344
  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)