Canon EOS 1D-X Mark III: Aktualizacja usuwa błąd zawieszania się i dodaje wideo 24p

Canon EOS 1D‑X Mark III: Aktualizacja usuwa błąd zawieszania się i dodaje wideo 24p

Canon EOS 1D-X Mark III: Aktualizacja usuwa błąd zawieszania się i dodaje wideo 24p
Marcin Watemborski
08.04.2020 11:18, aktualizacja: 08.04.2020 13:18

Canon szybko reaguje na doniesienia użytkowników o problemach ze sprzętem, co udowadnia właśnie wydana aktualizacja oprogramowania układowego flagowego modelu lustrzanki Canon EOS 1D-X Mark III. Konsumenci zwrócili uwagę na to, że aparat zawiesza się w trybie seryjnym, co było po prostu niedopuszczalne. Teraz będzie lepiej.

Na początku marca 2020 roku użytkownicy najwyższego modelu lustrzanki cyfrowej Canon EOS 1D-X Mark III zaczęli zgłaszać problem. Polegał on na tym, że aparat zawieszał się podczas fotografowania w trybie seryjnym. Wyglądało to tak, że wizjer przestawał wyświetlać informacje, a spust migawki nie reagował. W większości przypadków po kilku sekundach aparat wracał do poprawnego funkcjonowania.

W przypadku sprzętu z najwyższej półki takie błędy nie powinny występować, zwłaszcza przy lustrzankach dla fotoreporterów, w których szybkostrzelność i niezawodność są bardzo istotne. Jakiś czas po zgłoszeniu problemu, Canon potwierdził możliwość jego występowania i zalecił wyłączenie funkcji elektronicznej poziomicy w wizjerze, o czym pisaliśmy już wtedy. Była również zapowiedź nowego oprogramowania.

Firmware w wersji 1.1.0, które właśnie pojawiło się na stronie Canona ma usuwać wspomniany duży błąd oraz kilka mniejszych. To jednak nie wszystko. Miłym dodatkiem jest możliwość filmowania w kinowym klatkażu 24p w rozdzielczościach Full HD oraz 4K. Aktualizacja oprogramowania jest bezpłatna i możecie ją pobrać ze strony producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)