Canon EOS 1D-x Mark III może mieć stabilizację matrycy, wideo 6K oraz 2 sloty kart CFExpress

Canon EOS 1D‑x Mark III może mieć stabilizację matrycy, wideo 6K oraz 2 sloty kart CFExpress

Canon EOS 1D-x Mark III może mieć stabilizację matrycy, wideo 6K oraz 2 sloty kart CFExpress
Marcin Watemborski
18.09.2019 08:42, aktualizacja: 26.07.2022 15:38

Niedawno zobaczyliśmy nowe patenty Canona dotyczące stabilizowanej matrycy. To coś, czego brakuje w produktach tego producenta, a co konkurencja już ma. Canon bierze na poważnie uwagi użytkowników, zwłaszcza po zapowiedzi Nikona D6.

Niespełna 2 tygodnie temu zobaczyliśmy zapowiedź Nikona D6. Firma informuje, że będzie to najbardziej zaawansowana lustrzanka cyfrowa w historii producenta. Ma ona zastąpić model D5. Oczywiście spodziewamy się, że w środku zostanie zastosowany system IBIS, czyli stabilizacja matrycy.

Canon EOS 1D-X Mark III - co będzie w środku?

Jeśli Nikon zamierza zaatakować rynek profesjonalnych lustrzanek, Canon nie może pozostać w tyle. Ptaszki ćwierkają, że model Canon EOS 1D-x Mark III może pojawić się przed Olimpiadą w Tokio (24 lipca – 9 sierpnia 2020 roku). Canon Rumors informuje, że ich źródło miało styczność z prototypem nadchodzącej topowej lustrzanki.

Donosy traktują o większej rozdzielczości matrycy, nowym procesorze obrazu DIGIC, podwójnym slocie kart CFExpress oraz możliwości kręcenia filmów w rozdzielczości 6K bez przycięcia. Miejmy nadzieję, że nie zabraknie też stabilizowanej matrycy, bo w dzisiejszych czasach to jedna z podstawowych opcji profesjonalnego sprzętu.

Jedyne, co nam pozostaje, to czekać. Podejrzewam, że jako pierwszy pojawi się Nikon D6. Wtedy z niecierpliwością będę wypatrywał dnia, w którym pojawi się odpowiedź Canona. Jesteśmy na takim etapie rozwoju technologicznego, że naprawdę trudno sobie wyobrazić, czym jeszcze mogą zaskoczyć nas producenci lustrzanek. Pamiętajmy też o rynku pełnoklatkowych bezlusterkowców, ponieważ lada moment może pojawić się Sony A9 II. Jeśli w reporterskim bezlusterkowcu zostanie poprawiona wydajność baterii i wizjer, może on bardzo poważnie wpłynąć na rynek lustrzanek.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)