Canon EOS 5D Mark V – czy zobaczymy nową lustrzankę?

Canon EOS 5D Mark V – czy zobaczymy nową lustrzankę?
Marcin Watemborski

16.10.2019 10:39, aktual.: 16.10.2019 12:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Japoński producent sprzętu fotograficznego, firma Canon, przypadła wielu fotografom swoją serią pełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych Canon EOS 5D. W przyszłym roku może pojawić się Canon EOS 1D-X Mark III, ale co z modelem Canon EOS 5D Mark V?

Canon Rumors donosi o tym, że piąta generacja popularnych modeli Canon EOS 5D pojawiła się na roadmapie producenta. Sam pomysł brzmi dobrze, zwłaszcza po tym, co Canon zaprezentował w swoim modelu APS-C Canonie EOS 90D. Opcje z aparatu o mniejszej matrycy, zaimplikowane do pełnej klatki oraz rozszerzone mogą sprawić, że Canon EOS 5D Mark V będzie najbardziej rozwiniętą lustrzanką cyfrową na rynku.

Na mapie rozwoju pojawił się również model Canon EOS R Mark II, który zapewne będzie miał podobną specyfikację do wspomnianej lustrzanki. Byłoby to interesujące rozwiązanie, ponieważ dałoby konsumentom możliwość wyboru między bezlusterkowcem, a klasyczną lustrzanką przy bardzo małej rozbieżności specyfikacyjnej. Mimo wszystko czuję, że AF w 5D Mark V będzie pewniejszy niż w bezlusterkowcu – a na pewno tak się stanie w przypadku zdjeć w trudnych warunkach oświetleniowych.

Ta informacja trochę odwodzi od myśli o Canonie EOS 1D-X Mark III, który ma zostać zaprezentowany podczas Olimpiady w Japonii. Dla przypomnienia – spodziewamy się w nim stabilizowanej matrycy, 2 slotów kart w nowym standardzie CFExpress oraz możliwości kręcenia wideo 6K. Mam szczerą nadzieję, że tym razem Canon odrobi lekcje z filmowania i pozwoli na nagrywanie bez cropa, jak ma to miejsce w Canonie EOS R.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)