Canon EOS 5D Mark V – czy zobaczymy nową lustrzankę?

Canon EOS 5D Mark V – czy zobaczymy nową lustrzankę?

Canon EOS 5D Mark V – czy zobaczymy nową lustrzankę?
Marcin Watemborski
16.10.2019 10:39, aktualizacja: 16.10.2019 12:39

Japoński producent sprzętu fotograficznego, firma Canon, przypadła wielu fotografom swoją serią pełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych Canon EOS 5D. W przyszłym roku może pojawić się Canon EOS 1D-X Mark III, ale co z modelem Canon EOS 5D Mark V?

Canon Rumors donosi o tym, że piąta generacja popularnych modeli Canon EOS 5D pojawiła się na roadmapie producenta. Sam pomysł brzmi dobrze, zwłaszcza po tym, co Canon zaprezentował w swoim modelu APS-C Canonie EOS 90D. Opcje z aparatu o mniejszej matrycy, zaimplikowane do pełnej klatki oraz rozszerzone mogą sprawić, że Canon EOS 5D Mark V będzie najbardziej rozwiniętą lustrzanką cyfrową na rynku.

Na mapie rozwoju pojawił się również model Canon EOS R Mark II, który zapewne będzie miał podobną specyfikację do wspomnianej lustrzanki. Byłoby to interesujące rozwiązanie, ponieważ dałoby konsumentom możliwość wyboru między bezlusterkowcem, a klasyczną lustrzanką przy bardzo małej rozbieżności specyfikacyjnej. Mimo wszystko czuję, że AF w 5D Mark V będzie pewniejszy niż w bezlusterkowcu – a na pewno tak się stanie w przypadku zdjeć w trudnych warunkach oświetleniowych.

Ta informacja trochę odwodzi od myśli o Canonie EOS 1D-X Mark III, który ma zostać zaprezentowany podczas Olimpiady w Japonii. Dla przypomnienia – spodziewamy się w nim stabilizowanej matrycy, 2 slotów kart w nowym standardzie CFExpress oraz możliwości kręcenia wideo 6K. Mam szczerą nadzieję, że tym razem Canon odrobi lekcje z filmowania i pozwoli na nagrywanie bez cropa, jak ma to miejsce w Canonie EOS R.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)