Canon EOS 7D Mark II - test funkcji wideo

Canon EOS 7D Mark II - test funkcji wideo

Canon EOS 7D Mark II - test funkcji wideo
Źródło zdjęć: © © intermedio
intermedio - media productions
22.12.2014 18:46, aktualizacja: 26.07.2022 19:43

Specjalnie dla Fotoblogia.pl sprawdziliśmy funkcje filmowe najnowszej lustrzanki cyfrowej Canon EOS 7D Mark II.

Wykonanie i funkcje filmowe

Korpus jest bardzo dobrej jakości. Kamera trzyma się pewnie, a rozkład przycisków jest dobrze przemyślany i w gruncie rzeczy, poza nowym przyciskiem funkcyjnym, bardzo podobny do modelu Canon 5D Mark III.

Obraz
© © intermedio

Canon EOS 7D Mark II ma nową matrycę APS-C CMOS o rozdzielczości 20,2 megapiksela, która współpracuje z aż dwoma procesorami Digic 6. Ten duet umożliwia fotografowanie i filmowanie z czułością w zakresie ISO 100-16000 (rozszerzalne do ISO 51200). Canon 7D Mark II wyróżnia się możliwością rejestrowania obrazu w rozdzielczości Full HD przy 24/25/50/60 kl/s. Filmy są zapisywane w formatach MOV i MP4 z kompensacja IPB oraz ALL-I. Dużym plusem jest też możliwość wypuszczenia nieskompresowanego sygnału HDMI w formacie 4:2:2 wraz z dźwiękiem, a także gniazda na mikrofon i słuchawki.

Menu jest bardzo rozbudowane, ale zbyt zagnieżdzone. Osoby pracujące 
na co dzień z rejestrowaniem obrazu mogą być lekko poirytowane przeskakując po kilkukrotnie zagnieżdżonych zakładkach dla drobnej zmiany w parametrach.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/8]

Ekran podglądowy do zdjęć jest jak najbardziej w porządku, jednak do zastosowań filmowych radzimy skorzystać z zewnętrznego monitora, gdyż ten wbudowany nie ma możliwości odchylenia oraz w pełnym słońcu odbija światło. Jak zwykle w tego typu lustrzance standardowo nie jest wyposażony w kurtynę. Podgląd histogramu jest niezbędny, jednak jego umiejscowienie i rozmiar budzą wątpliwości.

Obraz wideo i autofokus

Obraz rejestrowany przez lustrzankę Canon EOS 7D Mark II jest bardzo wysokiej jakości. Barwy są naturalne, balans bieli dobrze oddany. Lustrzanka nie ma też problemów z pomiarem ekspozycji. Obraz nagrany w katkarzu 50 kl./s w celu zwolnienia o 50% wygląda bardzo dobrze i co do tego nie mamy żadnych zastrzeżeń. Z resztą, sami oceńcie w naszym wideoteście.

Canon EOS 7D Mark II otrzymał nowy system hybrydowego Dual CMOS AF. Ustawienia ostrości w podglądzie na żywo czy w trakcie filmowania jest szybkie, celne, płynne. System pracuje z dużą kulturą, nie szarpie. W trybie servo aparat nie miał żadnego problemu ze śledzeniem wskazanego punktu. Szkoda jednak, że tryb ten nie działa przy 50 kl./s, a jedynie 25 kl./s.

Szumy

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/5]

Praca na wysokich czułościach ISO nie stanowi dla tego modelu problemu. Obraz do wartości ISO 2500 jest bardzo dobrej jakości, a ilość szumów jest na poziomie dopuszczalnym.

Rolling shutter

Obraz

Test rolling shutter wypadł bardzo dobrze w porównaniu do testowanych wcześniej modeli Canon 5D Mark III i Sony A7S. Odchylenie budynku od pionu wynosi około 6 stopni. Dla porównania Sony A7S daje ok. 11 stopni, a Canon 5D Mark III ok. 7 stopni.

Korekcja barwna

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Korekcja barwna plików generowanych przez Canona 7D Mark II jest łatwa i przyjemna. Ilość zapisanych danych jest wystarczająca do uzyskania założonej tonacji barw bez konieczności nadwyrężania procesorów naszych komputerów.

Podsumowanie

Obraz
© © intermedio

Canon 7D Mark II to świetna propozycja dla osób poszukujących sprzętu zapewniającego bardzo dobrej jakości obraz w dobrych jak i złych warunkach oświetleniowych. Omawiany korpus na tyle często nas pozytywnie zaskakiwał, że sami żałowaliśmy iż jego premiera nie odbyła się wcześniej, kiedy sami poszukiwaliśmy tego typu sprzętu. Szczerze polecamy ten model z uwagi na klatkarz w rozdzielczości Full HD, pracę z wysokimi czułościami ISO oraz świetny AF. Nie obyło się oczywiście bez rzeczy, które nas zdziwiły typu: tryb AF w trybie servo jedynie dla 25 kl./s czy rozbudowane menu, w którym można się zgubić. Pamiętamy jednak, że Canon 7D Mark II to głównie lustrzanka, a jego opcje video do świetny dodatek.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)