Canon EOS M50 Mark II: Skoncentrowany na mediach społecznościowych

Canon EOS M50 Mark II: Skoncentrowany na mediach społecznościowych

Canon EOS M50 Mark II: Skoncentrowany na mediach społecznościowych
Marcin Watemborski
25.02.2021 11:48, aktualizacja: 25.02.2021 12:48

W dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, media społecznościowe zyskały na znaczeniu. Coraz bardziej popularne są treści wizualne różnego rodzaju, w tym streamingi i wideorozmowy. Canon EOS M50 Mark II jest kierowany do tych, którzy chcą osiągnąć lepszą jakość niż daje im smartfon.

Canon EOS M50 Mark II to bezlusterkowiec z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,1 Mpix. Producent kieruje go do osób lubiących social media i chcących robić lepsze zdjęcia, filmy oraz możliwość transmitowania na żywo bezprzewodowo.

Nowa wersja bezlusterkowca Canona pozwala na kręcenie filmów w rozdzielczości 4K oraz robienie zdjęć seryjnych z prędkością 10 kl./s. W trybie nagrywania z rozdzielczością Full HD możliwy jest zapis 60 kl./s. Wracając do 4K – pojawiła się opcja kręcenia w układzie pionowym, co może spodobać się twórcom treści internetowych .

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/8]

Filmy mogą być automatycznie transkodowane i przesyłane do smartfona. Dzięki wbudowanemu odbiornikowi Wi-Fi, materiały mogą być strumieniowane na żywo w serwisach takich jak YouTube. Dodatkowo aplikacja EOS Webcam Utility zamieni aparat Canon EOS M50 Mark II w kamerkę internetową dającą dobrą jakość obrazu. Producent obiecuje, że aparat poradzi sobie z ustawianiem ciemności nawet w kiepskim świetle (do -4 EV).

Canon EOS M50 Mark II będzie dostępny od końca marca 2021 roku w cenie 3719,99 złotych za zestaw z korpusem, obiektywem Canon EF-M 15-45 mm IS STM, plecakiem, kartą SD i zapasowym akumulatorem. Za dodatkowy mikrofon stereofoniczny Canon DM-E100 trzeba będzie zapłacić 439,99 złotych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)