Canon EOS R1 powstanie? Ptaszki ćwierkają, że może być ciekawie

Canon EOS R1 powstanie? Ptaszki ćwierkają, że może być ciekawie

Canon EOS R1 powstanie? Ptaszki ćwierkają, że może być ciekawie
Marcin Watemborski
03.11.2021 10:07, aktualizacja: 03.11.2021 11:07

Długo przed premierą flagowego bezlusterkowca Canona EOS R3, pojawiły się plotki o Canonie EOS R1. Z czasem zrobiło się o nim cicho, lecz teraz temat ponownie wypłynął na powierzchnię forów internetowych.

Jak donosi PetaPixel, Canon EOS R1 powstaje. Źródła redakcji donoszą, że ten bezlusterkowiec prawdopodobnie będzie najwyższym modelem, który będzie ponad modelem Canon EOS R3. Według specjalistów i analityków rynku, R3 jest wyżej niż R5, lecz niżej niż nadchodzący R1. Brzmi to nawet sensownie, nawet w kwestii nazewnictwa. W historii producenta, najwyższe modele zawsze miały 1 w nazwie modelu.

Według Canon Rumors, Canon EOS R1 może pojawić się na rynku w czwartym kwartale 2022 roku na sklepowych półkach, zaś premiera odbędzie się w trzecim. Ich źródła donoszą, że Canon EOS R1 nie będzie odpowiednikiem lustrzanek z 1 w nazwie, a bardziej tym, czym była seria Canon EOS 5D, czyli sprzętem do wszystkiego, podobnie jak Sony A1. Spodziewamy się matrycy o dużej rozdzielczości (więcej niż 45 Mpix w EOS-ie R5), dużej prędkości zdjęć seryjnych oraz dobrej jakości obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych.

W kontekście filmowania, eksperci spodziewają się możliwości kręcenia w rozdzielczości 8K z różnym klatkażem.

Został poruszony również temat globalnej migawki i tego, że prawdopodobnie takowa nie zostanie zainstalowana w R1. Canon może wykorzystać dużą moc obliczeniową i podobnie jak we flagowcu Nikon Z9, pozbyć się w ogóle mechanicznej migawki. Dzięki nowej technologii i sile procesorów w korpusie, efekt rolling shutter może zostać rozwiązany ostatecznie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)