Canon EOS R3 będzie mógł śledzić samochody wyścigowe i motocykle

Canon EOS R3 będzie mógł śledzić samochody wyścigowe i motocykle

Canon EOS R3 będzie mógł śledzić samochody wyścigowe i motocykle
Marcin Watemborski
02.06.2021 10:03, aktualizacja: 02.06.2021 12:03

Firma Canon zdradza nowe szczegóły na temat nadchodzącego profesjonalnego bezlusterkowca – modelu Canon EOS R3. Dotychczas informowaliśmy o częściowej specyfikacji, czas dolać trochę oliwy do ognia. Nie zabrakło też nowych zdjęć.

Canon EOS R3 ma być bezlusterkowcem do zadań specjalnych. Oprócz systemu ustawiania punktu ostrości okiem (Eye Control AF), ma zostać wyposażony w nowe opcje śledzenia dla sportów motorowych, w tym wyścigów samochodowych oraz motocyklowych. EOS R3 będzie nagrywał wideo w jakości 4K z nadpróbkowaniem w formacie RAW bezpośrednio na kartę, co z pewnością będą cenili sobie filmowcy. Dopełnieniem tego będzie funkcja Canon Log 3 zapewniająca rozszerzoną dynamikę tonalną.

Flagowy bezlusterkowiec ze stajni Canona ma być połączeniem wydajności, ergonomii i doskonałej jakości obrazu. W połączeniu z nowymi obiektywami z mocowaniem Canon RF, producent chce zapewnić użytkownikom sprzęt bliski doskonałości optycznej. Canon EOS R3 będzie kierowany m.in. do fotografów prasowych, sportu oraz dzikiej przyrody.

Obraz

Canon EOS R3 będzie w stanie rejestrować zdjęcia seryjne w formacie RAW z szybkością 30 kl./s w połączeniu z ciągłym śledzeniem ostrości oraz automatyczną kontrolą ekspozycji. Będzie to możliwe dzięki nowej, warstwowej matrycy CMOS w technologii tylnego podświetlenia (BSI) oraz nowym procesorem Canon DIGIC X. Producent informuje, że będzie możliwość korzystania z synchronizacji błysku przy włączonej elektronicznej migawce, a efekt rolling shutter został ograniczony (lecz nie wyeliminowany).

Autofokus będzie śledził nie tylko pojazdy, ale oczywiście ludzi i zwierzęta – w tym ptaki. Czułość układu ma sprawdzić się nawet w złych warunkach oświetleniowych przy ekspozycji sięgającej -7 EV.

Producent pomyślał również o nieporuszonym obrazie. Stabilizowana matryca w połączeniu z obiektywami wyposażonymi w układ optycznego zapobiegania drganiom zapewni wyraźne zdjęcia nawet do 8 stopni EV.

Obraz

Korpus modelu Canon EOS R3 zostanie wykonany ze stopu magnezu dzięki czemu będzie odporny na kurz i wodę na poziomie serii Canon EOS-1D X. Podwójne gniazdo kart pamięci pozwoli na korzystanie z nośników SD oraz CFexpres. Za zasilanie będzie odpowiadał akumulator LP-E19 – ten sam, który znajdziemy w modelu Canon EOS-1D X Mark III. Na obudowie znajdą się 3 pokrętła z możliwością konfiguracji, działające wraz z pierścieniem Lens Control na obiektywach. Wisienką na torcie ma być odchylany ekran Vari-Angle.

W nadchodzącym flagowcu nie zabrakło zaawansowanych opcji łączności. Canon EOS R3 ma wbudowane gniazdo LAN oraz obsługuje Wi-Fi 5Ghz. Aparat będzie współpracował z aplikacją Canon Mobile File Transfer. Interesującą nowością jest nowa stopka, która będzie odpowiadała za przesył danych oraz zasilanie wielu nowych akcesoriów zewnętrznych, na temat których jeszcze nie podano informacji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)