Canon EOS R5: Czy premiera będzie podczas transmisji 20 kwietnia 2020 roku?

Canon EOS R5: Czy premiera będzie podczas transmisji 20 kwietnia 2020 roku?

Canon EOS R5: Czy premiera będzie podczas transmisji 20 kwietnia 2020 roku?
Marcin Watemborski
31.03.2020 07:51, aktualizacja: 31.03.2020 09:51

Na stronie internetowej amerykańskiego oddziału firmy Canon pojawiła się zapowiedź transmisji na żywo wraz z zegarem odliczającym czas. Do czego trwa odliczanie? Co zostanie zaprezentowane? Czekamy z niecierpliwością na 20 kwietnia 2020 roku.

W środowisku fotograficznym dużo jest informacji o przekładanych premierach, odwoływanych wydarzeniach i obsuwach w dostarczaniu sprzętu. Zdaje się, że firma Canon postanowiła dopasować się do czasów i zapowiada wirtualną konferencję prasową na 20 kwietnia 2020 roku.

Tajemniczy zegar typa na stronie amerykańskiego Canona. Pytanie o to, jakie działa wyciągnie firma świdruje w mojej głowie. Według informacji prasowej, wirtualna konferencja ma dotyczyć nowych produktów. Głośno jest o Canonie EOS R5, czyli bezlusterkowym odpowiedniku popularnej serii lustrzanek cyfrowych Canon EOS 5D, ale czy to jej czas? Niedawno pisałem o tym, że postępy prac nad tym modelem są ukończone dopiero w 25 proc.

W oświadczeniu Kazuto Ogawa, dyrektor amerykańskiego oddziału Canona, zwraca uwagę na świadomość ograniczeń, które niesie ze sobą pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 i wspomina o tym, że przemysł broadcastingowy oraz filmowy wrócą do normy po opanowaniu zjawiska. Canon chce powitać rynek nowymi rozwiązaniami, która mają sprostać jego oczekiwaniom.

Myślę, że nie chodzi jednak o premierę Canona EOS R5, a kamery telewizyjne i filmowe. W zapowiedzi konferencji jest jasna informacja, że chodzi o standardy 4K oraz HDR. Wirtualna konferencja prasowa odbędzie się w poniedziałek 20 kwietnia 2020 roku o godzinie 13 czasu wschodniego, czyli o 19 czasu środkowoeuropejskiego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)