Canon EOS Rs: Czy powstanie bezlusterkowiec z matrycą 75 Mpix?

Canon EOS Rs: Czy powstanie bezlusterkowiec z matrycą 75 Mpix?

Canon EOS Rs: Czy powstanie bezlusterkowiec z matrycą 75 Mpix?
Marcin Watemborski
05.12.2019 07:48, aktualizacja: 05.12.2019 08:48

Temat gorący, jak świeże bułeczki – plotki głoszą, że już w lutym 2020 roku możemy zobaczyć pełnoklatkowego bezlusterkowca Canon EOS Rs z matrycą o niesamowitej rozdzielczości 75 megapikseli. Canon, proszę, niech to będzie prawda!

Powiem szczerze, że rzadko kiedy jestem podekscytowany na wieści o sprzęcie i nowinki mnie nie uderzają, ale doniesienia o bardzo dużej rozdzielczości matrycy w małym korpusie z matrycą pełnoklatkową to coś, koło czego nie można przejść obojętnie. Canon Rumors dostało cynk o tym, że w lutym 2020 roku możemy zobaczyć aparata Canon EOS Rs z matrycą o rozdzielczości 75 megapikseli.

Dlaczego to ważne, istotne i interesujące? Mianowicie dlatego, że nie powstał jeszcze aparat, który bez osobnego trybu wysokiej rozdzielczości może zarejestrować obraz o tak dużych wymiarach sczytywany bezpośrednio z sensora o rozmiarach 36 x 24 mm. I wcale nie chodzi o to, by wykorzystywać zdjęcia o tak ogromnej rozdzielczości, ale by pomniejszone wyglądały idealnie ostro i były bogate w detale. Podejrzewam, że wydruk 150 x 100 cm nawet z bliska wyglądałby przepięknie i był bardzo szczegółowy. Canon EOS Rs, tuż obok modeli Canona EOS RP oraz EOS Ra byłby ciekawym uzupełnieniem linii.

Canon Rumors podaje również inne interesujące domniemania ze ”sprawdzonego źródła”:

  • Rozszerzona dynamika tonalna
  • Podwójny slot kart pamięci
  • Dżojstik
  • Procesor DIGIC 9
  • Podobna ilość kl./s jak w EOS-ie R
  • EVF o wysokiej rozdzielczości
  • Brak panelu dotykowego
  • Wzornictwo zgodne z linią EOS R

Warto zwrócić uwagę na to, że Canon podobno pracuje również nad hybrydowym mocowaniem EF/RF, które w przyszłości może znacznie rozszerzyć gamę używalnych obiektywów bez potrzeby używania adapterów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)