Canon G1X Mark III - aparat kompaktowy z matrycą w rozmiarze APS-C i AF jak w lustrzance

Canon G1X Mark III - aparat kompaktowy z matrycą w rozmiarze APS-C i AF jak w lustrzance

Canon G1X Mark III - aparat kompaktowy z matrycą w rozmiarze APS-C i AF jak w lustrzance
Marcin Falana
16.10.2017 10:37, aktualizacja: 26.07.2022 18:18

Najnowszy, flagowy kompakt Canon G1X Mark III oferuje dużą matrycę w rozmiarze APS-C, autofokus z Dual Pixel AF oraz zdjęcia seryjne 9 kl./s i obiektyw o ekwiwalencie 24-72 mm f/2.8-5.6. Czego chcieć więcej od aparatu kompaktowego?

Canon zaprezentował najnowsze wcielenie flagowego kompaktu z serii G. Canon PowerShot G1 X Mark III oferuje 24-megapikselową matrycę w rozmiarze APS-C, Dual Pixel AF oraz procesor obrazu DIGIC 7, który znamy z takich aparatów jak EOS 77D czy EOS M5. Canon chwali się że technologia Dual Pixel CMOS AF pozwala osiągnąć precyzyjne ostrzenie obrazu w zaledwie 0,09 s.

Introducing the Canon PowerShot G1 X Mark III

Poza tym na pokładzie G1 X Mark III znajdziemy obiektyw o ekwiwalencie ogniskowej 24-72 mm i świetle f/2.8-5.6. Wszystko to Canon upchał w dość kompaktowym korpusie, który waży 400 g. Krótko mówiąc - dostajemy coś w rodzaju EOS-a M5 z obiektywem przymocowanym na stałe. To ma sens.

Obraz

Obiektyw to konstrukcja składająca się z 9 elementów z czego aż trzy to soczewki obustronnie asfrsyczne, poza tym znajdziemy w nim filtr ND i wbudowaną 5-osiową stabilizację obrazu (Advanced Dynamic IS), która ma pozwalać wydłużyć ekspozycję o 4 EV. Minimalna odległość ogniskowania to 10 cm. 9-listkowa przysłona pozwala także osiągnąć interesujące efekty rozmytego tła.

Canon G1X Mark III
Canon G1X Mark III

Canon PowerShot G1 X Mark III oferuje także zdjęcia seryjne na poziomie 9 kl./s w trybie AF-S, oraz 7 kl./s przy ciągłym autofokusie. Bufor ma pozwalać na uchwycenie około 19 RAW-ów albo 24 JPEG-ów. Niestety trochę rozczarowuje bateria, która ma pozwalać tylko na 200 zdjęć, więc dodatkowa bateria wydaje się obowiązkowym akcesorium. PowerShot G1 X Mark III oferuje wbudowany wizjer elektroniczny (EVF), zoptymalizowany pod kątem wyświetlacza Organic EL o wysokiej rozdzielczości z 2,36 mln pikseli.

Canon G1X Mark III
Canon G1X Mark III

Canon G1 X Mark III jest także dedykowany dla fotografów kochających przygodę, ponieważ ma uszczelnienie zabezpieczające przed skutkami trudnych warunków atmosferycznych , a także zapewnia wyższy poziom pyłoszczelności i zabezpieczenia przed wilgocią.

Jest to jedyny aparat cyfrowy firmy Canon mający matrycę APS-C, który można sparować z opcjonalną, wodoszczelną obudową, dzięki czemu PowerShot G1 X Mark III może być wykorzystywany do zdjęć pod wodą do głębokości 40 m, co daje ogromne możliwości podczas pracy przy projektach fotograficznych na dużych głębokościach.

Obraz

PowerShot G1 X Mark III nagrywa filmy w formacie MP4 w jakości Full HD 60p ze stabilnym obrazem. To pierwszy kompaktowy aparat marki Canon z funkcją nagrywania filmów poklatkowych oraz trybem panoramicznym. PowerShot G1 X Mark III ma również szereg funkcji łączności, takich jak Wi-Fi i Dynamic NFC. Aparat można również zdalnie aktywować z trybu czuwania za pośrednictwem smartfona z Bluetooth, który działa jako pilot.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Canon PowerShot G1 X Mark III ma być dostępny już w listopadzie w cenie 1300 dolarów, czyli ok. 4700 zł. Polskiej ceny jeszcze nie znamy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)