Canon patentuje niesamowity obiektyw 50‑80 mm f/1.1

Canon patentuje niesamowity obiektyw 50-80 mm f/1.1
Marcin Watemborski

12.08.2019 09:01, aktual.: 12.08.2019 11:01

Brzmi jak marzenie portrecisty. Pełnoklatkowy obiektyw zmiennoogniskowy o przedziale 50-80 mm i stałej przysłonie f/1.1. Czegoś takiego świat jeszcze nie widział. Jeśli ten patent wejdzie w życie, możemy otrzymać obiektyw idealny.

Amerykański patent o numerze US20190243111 to opracowane rozwiązanie na bardzo jasne obiektywy zmiennoogniskowe o długości od standardowych 50 mm do portretowych 80 mm. W patencie znalazły się stałe wartości przysłony od f/1.1 do f/1.8. Jeśli którykolwiek z nich pojawi się, jako pełnoklatkowy zoom, będzie hitem. Cena pewnie też będzie odpowiednia.

Canon w swojej historii miał obiektyw o długości 50 mm i przysłonie f/1.0 – była to stara L-ka, która miała jeszcze ciemnopomarańczowy pierścień, zamiast intensywnie czerwonego. Pamiętam, że miałem ten obiektyw kiedyś w rękach, ale jakość obrazu na pełnym otworze przysłony pozostawiała wiele do życzenia.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Patrząc na rozwój Canona w dziedzinie pełnoklatkowych bezlusterkowców, możemy przypuszczać, że te obiektywy będą miały mocowanie Canon RF. Według Canon Rumors, nowe szkła mogą pojawić się w pierwszej połowie 2020 roku.

To kolejny patent, który naprawdę skłania do zastanowienia się nad aparatami linii Canon EOS R. Niedawno światło dzienne ujrzał patent przywracający ustawianie autofokusa okiem oraz drugi dotyczący ładowania indukcyjnego. Szczerze mówiąc bardzo chciałbym zobaczyć wszystkie te rozwiązania w prawdziwym świecie. Myślę, że wtedy rozważałbym poważnie powrót do Canona.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)