Capture One 20 w specjalnej wersji do aparatów marki Nikon

Capture One 20 w specjalnej wersji do aparatów marki Nikon

Capture One 20 w specjalnej wersji do aparatów marki Nikon
Marcin Watemborski
19.05.2020 10:05, aktualizacja: 26.07.2022 14:53

Capture One występuje już w wersji zoptymalizowanej pod kątem aparatów marki Fujifilm i Sony, a teraz przyszedł czas na Nikona. Najnowsze oprogramowanie będzie miało funkcje, które ucieszą niejednego Nikoniarza.

Capture One 20 w specjalnej wersji dla Nikonów

Capture One 20 dla Nikona będzie pracowało jedynie z plikami stworzonymi przez aparaty tego producenta – podobnie jak w przypadku wersji Fujifilm i Sony. Programiści stworzyli profile kolorystyczne specjalnie dla rożnych Nikonów, dzięki czemu wiernie można odwzorować style, które zaimplementowane są w samym korpusie. Innymi słowy – na ekranie komputera zobaczycie dokładnie to samo, co na wyświetlaczu aparatu.

Capture One 20 Highlights | Power your photography with Capture One

Wśród obsługiwanych aparatów pojawiły się różne modele lustrzanek, jak również aparaty bezlusterkowe serii Nikon Z (Z50, Z6 i Z7). W przypadku wielu korpusów pojawiła się możliwość fotografowania z wykorzystaniem tetheringu, czyli bezpośredniego przesyłania zdjęć do programu podczas sesji zdjęciowej za pośrednictwem kabla. Cała lista wspieranych aparatów znajduje się na stronie producenta oprogramowania.

Co nowego w Capture One 20?

W Capture One 20 znajdziemy nowe narzędzia do korekcji skóry (Heal/ Clone) oraz poprawione wyświetlanie zdjęcia przed i po zmianach. Co ciekawe – teraz narzędzia mogą działać na pojedynczych warstwach lub przez wszystkie warstwy. Jest to zasługa zaawansowanych algorytmów inteligentnego umieszczania źródła dla konkretnego narzędzia.

Capture One 20 | Healing and Cloning

Capture One 20 Tutorials | Before and after view

Tym, co zasługuje na ogromną pochwałę jest ulepszony sposób importowania katalogów z Lightrooma. Narzędzie pozwoli na zaimportowanie plików, które są umieszczone na odłączonych dyskach (jeśli macie je w bibliotece Lightrooma). Oczywiście pojawią się w momencie podłączenia dysków do komputera. Oprócz samych plików, zaimportowane zostaną niektóre podstawowe korekcje, które wykonaliście w Lightroomie.

Aktualizacja do C1 20 jest bezpłatna dla wszystkich aktywnych użytkowników.

Capture One 20 Tutorials | Importing a Lightroom catalog

Interesujesz się grami wideo? Wypełnij naszą ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)