Chcesz polatać dronami DJI? Musisz rozwiązać quiz

Chcesz polatać dronami DJI? Musisz rozwiązać quiz
Marcin Falana

22.12.2017 14:46, aktual.: 26.07.2022 18:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co i rusz słyszymy o incydentach z udziałem dronów. DJI jako najpoważniejszy gracz na tym rynku wprowadza kolejne metody podniesienia bezpieczeństwa lotów. Tym razem będzie to quiz o podstawowych zasadach latania dronami. Bez poprawnych odpowiedzi aplikacja nie pozwoli na podniesienie drona.

Na razie quiz zostanie wprowadzony w Wielkiej Brytanii z związku z planowanym na przyszły rok przez rząd testem wiedzy dla użytkowników dronów. Według brytyjskiej organizacji zajmującej się lotnictwem cywilnym Civil Aviation Authority 27% planujących zakup drona na święta nie ma pojęcia o zasadach ich użytkowania.

Obraz

Krótko mówiąc dzięki dużej dostępności dronów i ich przystępnych cenach jak chociażby DJI Spark po świętach możemy się spodziewać, że będzie ich znacznie więcej w powietrzu, warto więc przetestować wiedzę użytkowników.

Quiz będzie się składał z ośmiu pytań o bezpiecznym użytkowaniu dronów. Pytania pojawią się w aplikacji DJI GO 4, która obsługuje drona. Musimy odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania żeby wystartować. Na szczęście można odpowiadać na nie kilkakrotnie, chociaż zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć z nimi problemów.

Takie rozwiązanie pojawiło się wcześniej w Stanach Zjednoczonych i zostało wsparte przez Federal Aviation Administration. Z czasem możemy się spodziewać, że pojawi się także w innych krajach, które wprowadzają swoje regulacje dotyczące dronów. Patrząc na ostatnią sytuację z Modlina, gdzie samolot z powodu drona został przekierowany na lotnisko Chopina, przydałoby się także u nas.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)